aktualizacja 

Nagranie z Ukrainy. Ten Rosjanin popełnił fatalny błąd

Rosjanie na tyle boją się ukraińskich bezzałogowców, że uciekają nawet przed zwykłym dronem zwiadowczym — ironizują ukraińscy żołnierze. W sieci pokazali nagranie, jak Rosjanin ucieka i obawiając się ataku, prawdopodobnie nieświadomie, zdradza pozycje towarzyszy.

Nagranie z Ukrainy. Ten Rosjanin popełnił fatalny błąd
Rosjanin musiał uciekać przed ukraińskim dronem (Facebook)

Filmik z nietypowego zdarzenia udostępnił ukraiński żołnierz Mykoła Kolesnyk. Widać na nim, jak przerażony Rosjanin ucieka przed ukraińskim dronem zwiadowczym. Przestraszony najeźdźca co chwila rozgląda się, żeby zobaczyć, czy maszyna nadal za nim podąża.

Uciekał przed dronem, pokazał pozycje swojego wojska

Rosjanin na tyle nie przemyślał tego, gdzie dokładnie ucieka, że zaprowadził zwiadowczy bezzałogowiec na pozycje, gdzie stacjonuje jego oddział. Żołnierze postanowili ostrzelać ukraińską maszynę, ale nie było to skuteczne i dron bez problemów odleciał z powrotem — opisuje żołnierz.

Ale dla Rosjan całe to zdarzenie nie skończyło się dobrze. Następnie pozycje te objęła ukraińska artyleria. Według Nikołaja Kolesnika zniszczeniu uległ zarówno punkt oporu, jak i bojowy wóz piechoty oraz kilka pojazdów z rosyjskimi żołnierzami.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Drony powodują duże spustoszenia"

Eksperci wojenni zwracają uwagę na dużą skuteczność ukraińskich dronów w walce z rosyjskim wojskiem. Przekazane Ukrainie przez kraje zachodnie uzbrojenie, w tym przeciwczołgowe pociski kierowane, oraz tureckiej produkcji drony Bayraktar powodują duże spustoszenia zwłaszcza wśród rosyjskich czołgów i pojazdów opancerzonych — mówią.

W ten sposób Ukraina skutecznie zapobiega przejmowaniu przez Rosję terenów, w tym miast, co jest dla powodzenia rosyjskich planów kluczowe - wyjaśnia dr Simon Anglim, historyk wojskowości z Kings College London w rozmowie z PAP.
Zobacz także: To oni są najbardziej bezwzględni w armii rosyjskiej. "Trzon okrucieństwa"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić