Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Uciekał z opuszczonymi majtkami. Tak przyłapali Rosjan na froncie

Ukraińskie drony FPV dopadły rosyjskich najeźdźców. Tym razem dwóch ukryło się pod wrakiem czołgu. Na nic to się zdało, bowiem Ukraińcy posłali w ich kierunku ładunek wybuchowy. Gdy pod czołgiem zaczęło się palić, nagle dwóch rosyjskich żołnierzy wybiegło na zewnątrz. Jeden w niepełnym odzieniu, a konkretnie bez majtek.

Uciekał z opuszczonymi majtkami. Tak przyłapali Rosjan na froncie
Nagranie z Rosjanami niesie się po sieci, jeden uciekał bez majtek (X, Michał Senajko)

Drony FPV są powszechnym narzędziem walki podczas wojny w Ukrainie. Nie tylko pomagają orientować się w przestrzeni, szukać celów i potencjalnego zagrożenia. Same mogą je stanowić, bowiem wyposażone w ładunki wybuchowe drony pomagają niszczyć cele. Ich rola w nowoczesnych konfliktach zbrojnych będzie rosła.

Przekonało się o tym kolejnych dwóch rosyjskich żołnierzy, którzy postanowili ukryć się pod dwoma wrakami czołgów. Nagranie z tego zdarzenia właśnie obiegło media społecznościowe, a uwagę zwrócił jeden szczegół. Dość niespodziewany szczegół.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosyjski okręt w ogniu. Opublikowano nowe nagranie z ataku

Kiedy dron uderzył, powodując niewielki pożar, spod uziemionego pojazdu wyszło dwóch żołnierzy. Pierwszy z nich ledwo się wyczołgał. Widać, że był oszołomiony atakiem lub odniósł w jego wyniku obrażenia. Jego partner wybiegł z kolei w pośpiechu zapominając, że ma opuszczone spodnie i bieliznę. Nagranie możecie zobaczyć poniżej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ukraińcy nie odpuścili. Zaatakowali drugi raz, co zakończyło się najpewniej neutralizacją obu przeciwników. Najwięcej komentarzy i domysłów wśród internautów budziło oczywiście to, co Rosjanie robili pod czołgiem. Tego prawdopodobnie nigdy się już nie dowiemy i chyba sami nie chcemy wiedzieć.

Nagrania z wojny w Ukrainie

Konflikt w Ukrainie jest pierwszym starciem militarnym, które możemy obserwować niemal na żywo dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych środków. Nagrania z takich akcji, jak powyższa pojawiają się codziennie w przestrzeni Internetu. Wyposażone w kamery drony od razu rejestrują skutki swoich ataków.

Niestety, mimo wielu tak spektakularnych akcji sytuacja na froncie jest dla Ukrainy nadal trudna. Po zdobyciu przez Rosjan Awdijiwki mówi się, że wojska Władimira Putina będą chciały uderzyć na Kupiańsk, Charków, a może i zdecydują się odciąć Ukraińców od Morza Czarnego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić