Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Rosjanie uciekli po ataku drona. Przeznaczenie w końcu ich dopadło

Po sieci niesie się kolejne nagranie z frontu w Ukrainie. W roli głównej jest trzech Rosjan jadących wojskowym pojazdem. Jak relacjonuje jeden z nich, ewakuują oni rannych po ataku dronowym na moście. Nie byli jednak w stanie oszukać przeznaczenia, co widać na końcu relacji.

Rosjanie uciekli po ataku drona. Przeznaczenie w końcu ich dopadło
Nagranie z Rosjanami niesie się po sieci (X, Special Kherson Cat)

Na udostępnionym na platformie X nagraniu widać trzech rosyjskich żołnierzy. Jak relacjonuje pierwszy z nich, raportując swojemu kapitanowi, na jednym z mostów doszło do ataku z wykorzystaniem drona kamikaze na wojskowego kamaza. Bohaterom filmu udało się uciec przed atakiem ukraińskich wojsk.

Ewakuujemy się razem z sąsiednimi jednostkami. Tutaj ewakuujemy rannych. Skąd jesteś - zwraca się do rannego towarzysza broni Rosjanin. - Z Jakucji - odpowiada mężczyzna. - Musisz tylko wytrzymać trochę dłużej - zwrócił się nagrywający do rannego. - Opowiesz potem chłopakom, oni nie uwierzą - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Moment ataku pilota MiG-29. Pociski z USA spadły na Rosjan

Rosjanie jadą dalej. Po prawej stronie widać płonącego kamaza, wojskową ciężarówkę rosyjskiej produkcji. Nagle w pojazd, z którego nadawał rosyjski żołnierz, uderzył dron FVP.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ukraińcy wykorzystują masowo drony komercyjne do niszczenia wozów bojowych rosyjskiej armii. Przymocowują do nich ładunki wybuchowe pociski, a następnie kierują na cel. Drony stały się podstawowym narzędziem walki. Wojna w Ukrainie jest pierwszym konfliktem w historii, gdzie te urządzenia są wykorzystywane na taką skalę przez obie strony konfliktu.

Trudna sytuacja Ukrainy

Niestety, choć w sieci pojawia się sporo nagrań pokazujących małe sukcesy ukraińskich wojsk, sytuacja na froncie jest bardzo trudna. Wedle najnowszych doniesień Ukrainie brakuje już pocisków artyleryjskich.

Pod znakiem zapytania stoi również stan posiadania jeśli chodzi o pociski do obrony przeciwlotniczej. Ukraińcy nie dostali także rakiet Taurus od Niemiec. Kanclerz Olaf Scholz obawia się, że zostaną one użyte do ataku na terytorium Rosji, co doprowadzi do eskalacji konfliktu.

Instytut Studiów nad Wojną informował w ostatnim dniu stycznia, że w obwodach ługańskim i charkowskim Rosjanie rozpoczęli ofensywę. Najeźdźcy czynią pewne postępy na froncie. To armia Putina ma obecnie inicjatywę na polu walki. Ukraina może mieć spore trudności, jeśli amerykański Kongres nie będzie w stanie porozumieć się w sprawie pakietu pomocy dla wyniszczonego przez Rosjan państwa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić