Uciekł z miejsca wypadku. Przez niego zginęło rodzeństwo?

58

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ skierowała do sądu wniosek o areszt tymczasowy dla 39-latka, który 11 listopada miał spowodować śmiertelny wypadek. Mężczyzna miał także uciec z miejsca zdarzenia. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Uciekł z miejsca wypadku. Przez niego zginęło rodzeństwo?
39-latek trafi do aresztu (Policja)

39-latek, który 11 listopada miał doprowadzić do śmierci dwóch osób - teraz trafił do aresztu. Mężczyzna odmawia składania zeznań i nie przyznaje się do winy.

Z ogromną prędkością wjechał w auto

Mężczyzna nie złożył wyjaśnień, nie odpowiadał na pytania, nie ustosunkował się nawet do pytania, czy przyznaje się do stawianych mu zarzutów – poinformował szef prokuratury rejonowej Olsztyn-Północ Arakadiusz Szulc.

39-latek miał prowadzić auto z prędkością ok. 190 km na godz. w terenie zabudowanym. Prokurator dodał, że Zbigniew G. był zawodowym kierowcą, ale był także wielokrotnie karany za nieprzepisową jazdę.

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek 11 listopada. Na ul. Bałtyckiej w Olsztynie zginęło rodzeństwo - kierująca autem 23-latka i 25-letni pasażer. Kobieta zawracała na skrzyżowaniu i gdy włączała się do ruchu, uderzył w nią jadący z ogromną prędkością inny samochód.

Na nagraniach z monitoringu widać, że przed wykonaniem manewru kobieta przepuściła wiele aut. Prokuratura próbuje ustalić, czy 23-latka widziała nadjeżdżający samochód. Może mieć to duże znaczenie dla sprawy.

Zobacz także: Trzaskowski wzburzony. Tak ocenił działanie Dudy i PiS
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić