Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Uczniowie śmiali się z Andrzeja Dudy. Bulwersujące zachowanie nauczyciela

914
Podziel się

Wrocławski nauczyciel historii, a jednocześnie radny PiS, wściekł się, gdy uczniowie naśmiewali się z Andrzeja Dudy. Uderzał pięścią o ławkę, a ponadto przeklinał. O sprawie informuje wrocławska "Gazeta Wyborcza".

Uczniowie śmiali się z Andrzeja Dudy. Bulwersujące zachowanie nauczyciela
Andrzej Duda (PAP)
bEUvIWjp

Burzliwa lekcja historii odbyła się w XVII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Tęczowej we Wrocławiu. Temat zajęć dotyczył wolnej elekcji. Nauczyciel Robert Pieńkowski mówił, że nie każdy monarcha był do niej właściwie przygotowany. Wówczas uczeń rzucił, że Andrzej Duda też nie jest.

To rozwścieczyło prowadzącego. - "Pienio" się zagotował, że jak to Duda nie jest wspaniały - mówią uczniowie, cytowani przez "Gazetę Wyborczą".

To powiedzieliśmy, że słabo mówi po angielsku, a kolega pokazał filmik, na którym Duda dukał po angielsku. "Pienio" się wku... potężnie, krzyczał, że Duda nie zna tak dobrze angielskiego, bo w młodości był zajęty obalaniem komuny - podkreślają.
bEUvIWjr

Wzburzony nauczyciel został nagrany. "Gazeta Wyborcza" pokazała krótki materiał, na którym nauczyciel krzyczy do kogoś w klasie.

Ty jesteś akurat mądry! Bo ja, k...., na przykład d... nadstawiłem w walce z komuną po to, żeby obalić tą pier..... komunę, żebyś nie musiał zdawać matury z języka rosyjskiego - wrzeszczał.

Absolwenci nie są zdziwieni

Zachowaniem Roberta Pieńkowskiego zdziwieni nie są absolwenci tego liceum. - To nagranie nas w ogóle nie dziwi. Chociaż nie było sytuacji, żeby przeklinał. Co nie zmienia faktu, że był impulsywny. Miałam wrażenie, że wręcz powstrzymywał się od wulgaryzmów - podkreśliła Magda, cytowana przez "GW". Padło też stwierdzenie, że "jak ktoś nie lubił PiS, to miał przerąbane".

bEUvIWjx

"GW" skontaktowała się z Pieńkowskim. Został on zapytany m.in. o to, czy często opowiadał na lekcjach o polityce PiS i czy nierówno traktował uczniów o odmiennych poglądach. Odesłał wyczerpującą odpowiedź na temat swoich zasług, ale nie odniósł się do zadanych pytań.

Kocham swój zawód - nauczanie jest moją pasją. Szkole i młodzieży poświęcam bardzo dużo czasu. Staram się rzetelnie wykonywać swoje obowiązki i angażować w życie szkoły. Jestem pomysłodawcą i koordynatorem wielu szkolnych projektów, które wpływają na wszechstronny rozwój młodzieży. W czasie 26. lat pracy w LO nr XVII sumiennie pełniłem funkcję wychowawcy, za co otrzymywałem i otrzymuję mnóstwo wyrazów życzliwości i wdzięczności od uczniów, absolwentów i ich Rodziców - zaznaczył nauczyciel.
bEUvIWjy

A jak skomentował nagrane słowa? Stwierdził, że był zirytowany, a do uczniów "nie docierało cierpliwe tłumaczenie".

Nagranie z burzliwej lekcji odbija się szerokim echem. Dyrektorka szkoły złożyła wniosek do komisji dyscyplinarnej przy Wojewodzie Dolnośląskim, ale na razie nie ma informacji o jakichkolwiek krokach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvIWjS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(914)
PRAWDA
2 tyg. temu
Smianie sie z takiego prezydenta i takiego nsuczyciela to za malo!!!!!!!!! Przegonic ich gdzie raki zimuja!!!!!!!! NA ZAWSZE!!!!!!!
Robson
2 tyg. temu
Przecież nasz Prezydent biegle włada angielskim,/ yc,yc,yc/,nie wiem o co chodzi...
Lis 47
2 tyg. temu
26 lat pracy ? To jeszcze 4 i już wystarczy !
bEUvIWjT
waku
2 tyg. temu
Jest z czego się pośmiać więc się śmieją. I dobrze bo może da to coś dudzie do myślenia, chociaż z drugiej strony jeżeli nie dotarło to do niego przez 6 lat to wątpię czy potrafi chociaż myśleć
Pisowiec
2 tyg. temu
Każdy pisowiec jest skrajnie skrzywiony
Literat
2 tyg. temu
Dzieciaki co wy wiecie w stanie wojennym za takie słowa byłbyś skatowany a czekolada raz w miesiącu zamiast masła margaryna
Aro
2 tyg. temu
Smarkacze mają łatwo w życiu. Dostają wszystko na srebrnej tacy. Teraz będą obalać rząd w Polsce.
Shdjxjdjduxhd
2 tyg. temu
Już widzę jak pienio obalał komunę hehehe. Pewnie go nawet SB porwało jak premiera. Na szczęście jak widać młodzież się na te głupoty nie nabiera.
edd
2 tyg. temu
biedne zmanipulowane dzieci, mamusia z tatusiem w zębach przynoszą 500 zł co miesiąc a ci jeszcze się pluja...
Pola 30
2 tyg. temu
Blisko Niemcy chętnie ich przyjmą jak im nie pasuje bycie w Polsce
Piotr
2 tyg. temu
I miał rację
Artek
2 tyg. temu
W jednym z liceów na Czerniakowskiej w Warszawie uczy WOS POdobno nauczyciel, który namawia uczniów do brania udziału w marszach Lempartowej i pluje na Kościół.
Ala
2 tyg. temu
Powinien zmienić " pasje ". Nauczyciel który narzuca swoje poglądy polityczne uczniom powinien działalność zawodową ograniczyć do kolka partyjnego. Mam nadzieję że zostanie ukarany. Choć w dzisiejszych czasach raczej partia odznaczył to medalem a sprawa zostanie umorzona.
bEUvIWjL
Prawda
2 tyg. temu
Prawdę uczeń powiedział. Prezydent który nie mówi biegle po angielsku A jego głównym zdaniem jest prezentowanie kraju na zewnątrz NIE jest dobrze przygotowany do swej roli. Druga kadencja A on nie zrobił NIC żeby nie być obiektem żartów i żenady. A PIS owiec zgodnie z założeniami partii próbował ucznia za prawdę ukarać. Brawo uczniowie ! Wolność słowa i prawda to cnoty teraz najważniejsze!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić