Robert Czykiel| 

Kiedy egzamin ósmoklasisty? Kiedy wyniki i rozpoczęcie rekrutacji?

0

Uczniowie ósmej klasy szkoły podstawowej mają już niewiele czasu na przygotowania. W połowie czerwca odbędą się egzaminy ósmoklasisty. Kiedy będą wyniki i do kiedy trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych?

Kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty?
Kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty? (Getty Images)

Było dużo zamieszania i wątpliwości, ale już nie ma ryzyka, że egzaminy ósmoklasisty się nie odbędą. Ministerstwo Edukacji Narodowej uznało, że druga połowa czerwca to odpowiedni czas, by sprawdzić wiedzę uczniów szkół podstawowych.

Kiedy egzamin ósmoklasisty? Harmonogram

Uczniowie mają do napisania trzy testy. Na początek będzie język polski. Potem przyjdzie czas na egzamin z matematyki, a na koniec z języka obcego. Pierwszy z nich już 16 czerwca. Oto harmonogram:

  • 16 czerwca, godz. 9.00 - język polski
  • 17 czerwca, godz. 9.00 - matematyka
  • 18 czerwca, godz. 9.00 - język obcy nowożytny

MEN oczywiście zadbało także o dodatkowe terminy egzaminów. Dla języka polskiego jest to 7 lipca, dla matematyki 8 lipca, a dla języka obcego 9 lipca. Wszystkie egzaminy są zaplanowane na godzinę 9.

Kiedy wyniki i rekrutacja do szkół ponadpodstawowych?

Uczniowie trochę poczekają na wyniki egzaminów. Ósmoklasiści poznają je najpóźniej 31 lipca. Do tego czasu szkoły mają także otrzymać zaświadczenia z CKE, które zostaną wydane uczniom.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się wcześniej, bo już 15 czerwca, i potrwa do 4 sierpnia. Do 4 sierpnia trzeba złożyć świadectwo i zaświadczenie o wyniku egzaminu. 12 sierpnia szkoły ogłoszą, kto się zakwalifikował, a 19 sierpnia zostaną opublikowane ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić