o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Kiedy powrót do szkoły? Kiedy koniec e-lekcji? Premier powiedział wprost

10
Podziel się

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? I kiedy w szkołach rozpoczną się regularne lekcje? Premier Mateusz Morawiecki na razie nie ma zbyt dobrych informacji. Nie zapadły w tej sprawie jeszcze ostateczne decyzje.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?
Kiedy uczniowie wrócą do szkół? (Getty Images)
bErtusmZ

Powrót dzieci do szkół - nie wiadomo, od kiedy

Premier Mateusz Morawiecki, w wywiadzie dla kanału "MaturaToBzdura.tv", powiedział, że ostateczna decyzja w sprawie pójścia uczniów do szkół zapadnie w ciągu najbliższych dziecięciu dni. "Mam nadzieję, że najpóźniej od września z powrotem wrócimy do klas szkolnych" - powiedział premier.

bErtusnb

Teraz sprawdzianem dla szkół będą matury. Placówki muszą być tak przygotowane, by spełniać wszystkie wymogi sanitarne. Chodzi o dezynfekcję sprzętów i zachowanie dystansu społecznego

Otwarcie szkół a powrót epidemii

Premier nie wyklucza, że epidemia koronawirusa może wrócić jesienią. Jak jednak zapewnił w rozmowie d kanałem "MaturaToBddura.tv", szkoły i przedszkola będą już lepiej do tego przygotowane. Zdobyte teraz doświadczenie i wypracowane metody działania z pewnością przełożą się na to, że cały proces będzie przebiegał sprawniej.

W szkołach na razie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i konsultacje

Przypominamy. Od 25 maja do szkół mogą uczęszczać uczniowie klas 1-3. Uczestniczą oni w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych. Starsi uczniowie, zwłaszcza ci, którzy przygotowują się do egzaminów, mogą brać udział w konsultacjach z nauczycielami.

bErtusnh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErtusnC
KOMENTARZE
(10)
Angelika
rok temu
Do szkoły pojedziemy w wrześniu odpisz
daeq
rok temu
chce grać
Matka
rok temu
Kiedy koniec roku bo już mam dosyć upierdliwych ,męczących i wciąż walkujących to samo nauczycieli ?!!! Kiedy koniec roku?!!!!!!!
bErtusnD
INA
rok temu
Nie rozumiem, po co to budowanie nerwowej atmosfery. Powrót do szkół 8 czerwca nie ma sensu, ponieważ w ciągu kilku dni muszą być wystawione oceny. 11 czerwca jest Boże Ciało, potem dzień wolny. W dniach 16-18 czerwca egzaminy ósmoklasisty, które dla pozostałych uczniów są dniami wolnymi. W szkołach średnich oczywiście będą trwać matury. Dzieci i młodzież wróciliby po to, by oglądać filmy, grać w państwa i miasta oraz czekać na świadectwa. Można, tylko po co? Nawet gdyby z tego powodu miały umrzeć trzy osoby w całym kraju, jest to niepotrzebne. Lepiej zacząć od września.
Waldemar
rok temu
na jesieni ma być czipowanie🥺 jak nie będzie szczepionki będą zakładane kolczyki podobne do tych zakładanych krową.. podobno będzie można wybrać sobie kolor😳
Nauczyciel.
rok temu
We wrześniu nie możemy wrócić do szkoły, bo wtedy zaczyna się sezon na jabłka. Ja mam już zaplanowaną pracę: za 2 tygodnie zbieram truskawki, w lipcu fasolkę szparagową i ogórki, sierpień - pomidory, wrzesień - jabłka, a październik = kartofle. Do szkoły mogę wrócić po zakończeniu prac rolniczych, więc listopad jest najbardziej odpowiedni, no chyba, że któryś minister znowu znajdzie nam nierobom zajęcie.
NINKA
rok temu
CO WY Z TYCH DZOECI I MŁOSYCH LUDZI ROBICIE PRZECIEŻ TO STRACONY ROK NAUKI NIE DO ODROBIENIA SAME GŁABY BEDA ALE MOZE O TO CHODZI ZEBY NARÓD NYŁ CIEMNY
helenka
rok temu
Mam sąsiadów nauczycieli. On akademicki, ona gdzieś w liceum. Chodzą i opowiadają, że tak dobrze jak teraz to jeszcze nie było. Kasa ta sama, bo to budżetówka, lekcje na platformę pykną w pół godzinki i wrzucą, bo wieczorami lubią posiedzieć, a potem wstają 11 lub 12sta w południe. Już chociaż pozory mogliby stwarzać, a nie gadać i wkurzać rodziców zasuwających na dodatkowym etacie z pracami domowymi swoich dzieci...
Gal Anonim
rok temu
Ludzie ile razy można pytać o to samo. Pisałem już odpowiedź kilka razy, ale dla ograniczonych umysłowo zrobię to jeszcze raz (ostatni). Powrót do szkół nastąpi 1 września 2020 albo 2021 roku. Dokładnie jeszcze nie wiadomo.
00000
rok temu
Czyli jeszcze nie, Hip hip hurra że wreszcie wrócą do szkół ?...a szkoda. 😒
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić