o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
BOB
|

Ile?! W tle pandemii ujawniono imponujące plany rządowych wydatków

45
Podziel się

Politycy znowu pokazują, że kryzys wywołany pandemią koronawirusa ich nie dotyczy. W najbliższych latach miliony złotych z naszych podatków pójdą na ich podróże służbowe.

Ile?! W tle pandemii ujawniono imponujące plany rządowych wydatków
Podróże polityków będą nas kosztować miliony (AKPA)
bDUownlx

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu Polaków dokładnie liczy każdą złotówkę. Kryzys mocno daje się we znaki, ale jego skutków nie odczuwają politycy. Wystarczy spojrzeć na wydatki, które zaplanowali na najbliższe lata.

Miliony na podróże polityków

"Fakt" informuje, że Kancelaria Sejmu zaplanowała wydatki na podróże polskich parlamentarzystów w latach 2022-2024. Z naszych podatków na ten cel pójdą wielkie pieniądze. Łączna kwota to... 36 mln zł! I to w momencie, gdy służba zdrowia w naszym kraju ledwo daje radę.

bDUownlz

Największe środki zaplanowano na podróże krajowe. Politycy nie zamierzają stać w korkach, dlatego po Polsce najczęściej będą przemieszczać się samolotem. Na podniebne podróże przeznaczono aż 28,4 mln zł.

Znacznie mniej kosztować będą loty zagraniczne, bo na ten cel zarezerwowano 2,5 mln zł. Więcej jednak pochłoną przejazdy koleją, bo na takie podróże zaplanowano 8,8 mln zł.

bDUownlF
- Środki finansowe zabezpieczone na świadczenie na rzecz posłów usług przewozowych lotniczych i kolejowych na terenie kraju, zostały oszacowane w oparciu o dane dotyczące korzystania przez posłów z tych uprawnień, w latach poprzednich - tłumaczy Kancelaria Sejmu.

Duże zaskoczenie to także kwota zarezerwowana na zaopatrzenie sejmowej restauracji. W 2021 roku będzie to nas kosztować 1,8 mln zł.

Zobacz także: Trzecia fala epidemii przybiera na sile. Karetki jeżdżą z pacjentami po kilka godzin
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUownma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
żorż
miesiąc temu
było wam źle? było wam drogo? to teraz macie LEPIEJ :D
rik
miesiąc temu
To na to idą podatki - aby Bogowie nie stali w korkach, bo przecież są nadludźmi
Ant
miesiąc temu
Dobrze że nie organizuje Sasi bo by wyszłov70mln PLN.
bDUownmb
Jarek dziekuj...
miesiąc temu
Bravo Pisland dobra zmiana
malo
miesiąc temu
Sprawdzcie ile kosztuje sama ochrona prezesa a reszta i tak bedzie malo.
Najnowsze komentarze (45)
Lila
miesiąc temu
ROK 2011 … Aż 43 tysiące złotych kosztowała podróż minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbary Kudryckiej (53 l.) do Brazylii. Urzędniczka rządu Donalda Tuska (52 l.) odwiedziła m.in. Rio de Janeiro, gdzie nocowała w ekskluzywnym hotelu z widokiem na Atlantyk. Resort twierdzi, że pojechała tam rozmawiać o zwiększeniu wymiany studenckiej między Brazylią i Polską.  Problem w tym, że trudno mówić o zwiększaniu wymiany, skoro na uczelniach w Brazylii... nie ma w ogóle studentów z Polski. Kudrycka spędziła w Brazylii pięć dni. W Rio de Janeiro do jej dyspozycji był luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel Pestana Rio Atlantica.
Skoro
miesiąc temu
10 mld na TVP, 1.3 mld na rozbierany blok Ostrołęki, kilkanaście mld na CPK, z którego nie wiadomo kto będzie latał nie robią na Polakach wrażenia, to jakieś tam "drobne" miliony tym bardziej. A potem zdziwienie, że podatki rosną albo nowe wprowadzają, a inflacja galopuje. Ekonomii powinni uczyć w podstawówce zamiast religii.
stefan
miesiąc temu
niech jadą gdzie chcą a bilety tylko w jedna stronę
babcia
miesiąc temu
politycy i posłowie powinni płacić za podróże z własnej kieszeni , bo zarabiają krocie
kazek
miesiąc temu
nie skomleć - płacić Proletariusze I Socjaliści w ten sposób dziękują wszystkim.
proponuję
miesiąc temu
połowę przeznaczyć na taczki.mogą być elektryczne...
Emerytka
miesiąc temu
Z pewnością to są ich ostatnie wojaże. Ale potem kiedyś nadejdzie czas rozliczeń z każdej złotówki i grosika.
I dobrze
miesiąc temu
niech spadają
bDUownlT
sos
miesiąc temu
Rodzice czy wujkowie z PIS specjalność studiów obłędna . Pracowała w założonej przez Michała Dworczyka fundacji, była jego doradcą, gdy pracował w MON i w kancelarii premiera. Przed wyborami parlamentarnymi, już w czasie ciszy wyborczej, razem rozdawali Polonii w Chicago jej ulotki. Semeniuk nie udało się dostać do Sejmu, ale PiS nie zapomina o swoich. Właśnie, w ramach pocieszenia, została wiceministrą rozwoju. Dobór kandydatów do tego rządu jest istną tragedia warunkami mogą być -umie dobrze parzyć kawę - towarzyszy p. Dworczykowi w wyjazdach pseudo służbowych - Wykształcenie podstawowe , historia lub polityka lub szkółka pana Rydzyka . Już niestety z taką kadrą jesteśmy na dnie. Dobrze urodzone dzieciuchy po szkole średniej już są normą. Proponuje zatrudnić dzieci z przedszkola ostatecznie ich zdanie też się liczy. – wr
bajer
miesiąc temu
Kaczor, to Hitler po reinkarnacji. Tamtego też wielbiły niewykształcone masy. Wrócił na ziemie by dokończyć dzieła i zniszczyć Polskę wraz z nami Polakami. Oczywiście większość tego nie widzi i idzie za nim jak ćma do ognia. Niedługo umrze, ale wcześniej czeka nas bankructwo, wojna domowa i ostatni już w dziejach rozbiór Polski. Kto może niech sprzedaje (za nim nie będzie komu kupić) swoje dobra i ucieka do Kanady. Cała Europa chyli się ku upadkowi.
kower
miesiąc temu
Pierwszy rok 500+, to z pieniędzy które PO trzymało w rezerwie w budżecie państwa. PiS wydał wszystko i jeszcze nas zadłużył, o ośmieszeniu na scenie politycznej świata nie wspomnę.
apo
miesiąc temu
Posłowie powinni pracować za najniższą krajową, żadnych dodatków, zwrotów, niczego. Do polityki zapraszamy tylko zamożnych, wykształconych ludzi, którzy mają ambicję coś zmienić na lepsze (oczywiście w ich mniemaniu) , a nie żeby się dorabiać.
wert
miesiąc temu
Koalicja PO-PSL - 460 mld. zł z budżetu UE; - 1000 km. autostrad, - 1200 km. dróg ekspresowych; - 12000 km. dróg lokalnych; - spadek zagrożonych ubóstwem z 45% do 22%; - najdłuższy w Europie (52 tygodnie) urlop rodzicielski. Pozycja w Unii: - Polak szefem Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej - z dofinansowania in vitro urodziło się 27 tys. dzieci; - - świadczenie rodzicielskie 1000 zł przez rok; - podwyżki płac nauczycieli o 44%. Od 2007 do 2015. - Długość życia z:(k)79,7 (m)71-do(k)81,1(m)73,5; - płaca minimalna z 936 zł do1750; - płaca przeciętna z 2691 zł do 3783; - bezrobocie z 10% do 7,9%; - nakłady na zdrowie z 41,5 mld zł do 66,1 mld. - Z 2007 na 2015; -PKB na głowę do średniej UE z 53,8% na 70; - eksport z 387 na 682 mld.zł; - zatrudnienie osób w wieku 55-64 z 29,7% na 42,5; - liczba przedszkoli z 16.9 tys na 21,6 tys; liczba żłobków z 373 na 1798. - 110 tys. młodym dofinansowano mieszkania; - 260 tys. firm powstało z pomocą państwa, w tym 100 tys kobiecych i 25 tys. osób 50+; - opieka przedszkolna na wsi z 23% (05) do 75%(15); wsparcie 1,5 tys starup-ów. 1,8 mln. bezpłatnych podręczników dla uczniów; 3-krotny wzrost studiujących niepełnosprawnych; termomodernizacja 800 tys. mieszkań; dziesiątki nowych elektrowni wodnych, 8 tys km światłowodów.
misza
miesiąc temu
Super, pierwsza dobra informacja dzisiaj!!! Dołożę jeszcze 1000 PLN z wypłaty i cały PIS, na czele tym razem z podróżniczką B. Kempą, proponuję wysłać na niekończący się lot na orbicie okołoziemskiej. Niech fruwają i nie wracają!!! ps. narty i ulubione zwierzęta można zabrać
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić