BOB| 

Ile?! W tle pandemii ujawniono imponujące plany rządowych wydatków

55

Politycy znowu pokazują, że kryzys wywołany pandemią koronawirusa ich nie dotyczy. W najbliższych latach miliony złotych z naszych podatków pójdą na ich podróże służbowe.

Ile?! W tle pandemii ujawniono imponujące plany rządowych wydatków
Podróże polityków będą nas kosztować miliony (AKPA)

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu Polaków dokładnie liczy każdą złotówkę. Kryzys mocno daje się we znaki, ale jego skutków nie odczuwają politycy. Wystarczy spojrzeć na wydatki, które zaplanowali na najbliższe lata.

Miliony na podróże polityków

"Fakt" informuje, że Kancelaria Sejmu zaplanowała wydatki na podróże polskich parlamentarzystów w latach 2022-2024. Z naszych podatków na ten cel pójdą wielkie pieniądze. Łączna kwota to... 36 mln zł! I to w momencie, gdy służba zdrowia w naszym kraju ledwo daje radę.

Największe środki zaplanowano na podróże krajowe. Politycy nie zamierzają stać w korkach, dlatego po Polsce najczęściej będą przemieszczać się samolotem. Na podniebne podróże przeznaczono aż 28,4 mln zł.

Znacznie mniej kosztować będą loty zagraniczne, bo na ten cel zarezerwowano 2,5 mln zł. Więcej jednak pochłoną przejazdy koleją, bo na takie podróże zaplanowano 8,8 mln zł.

- Środki finansowe zabezpieczone na świadczenie na rzecz posłów usług przewozowych lotniczych i kolejowych na terenie kraju, zostały oszacowane w oparciu o dane dotyczące korzystania przez posłów z tych uprawnień, w latach poprzednich - tłumaczy Kancelaria Sejmu.

Duże zaskoczenie to także kwota zarezerwowana na zaopatrzenie sejmowej restauracji. W 2021 roku będzie to nas kosztować 1,8 mln zł.

Zobacz także: Trzecia fala epidemii przybiera na sile. Karetki jeżdżą z pacjentami po kilka godzin
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić