Ukraina: Spadochroniarze zniszczyli sprzęt wart 11 mln dolarów

Wojna w Ukrainie wydaje się nie mieć końca. Sytuacja jest bardzo niespokojna, choć minęło już przeszło pięć miesięcy od rozpoczęcia inwazji przez armię Władimira Putina za naszą wschodnią granicą. Oddziały Desantowo-Szturmowe Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały na Telegramie, że spadochroniarzom udało się zniszczyć rosyjski samolot szturmowy Su-25. Maszyna tego typu wyceniana jest na około 11 milionów dolarów.

Ukraina: Spadochroniarze zniszczyli sprzęt wart 11 mln dolarów
Zniszczony samolot (Telegram)

Obrońcy Ukrainy, których na początku wojny skazywano na szybką porażkę, wciąż dzielnie bronią się przed rosyjskimi najeźdźcami. W poniedziałek 25 lipca dopisali kolejne drobne sukcesy do swojej listy.

Dzień kończymy dobrą wiadomością. Kolejny wrogi Su-25 trafił do piekła, dzięki pracy jednostki obrony przeciwlotniczej Brygady Siczesławskiej - przekazały na Telegramie Oddziały Desantowo-Szturmowe Sił Zbrojnych Ukrainy.
Zwycięstwo będzie nasze! Uwierz w siły zbrojne! Nie zawiedziemy Cię! Chwała Ukrainie - dodano we wpisie informującym o zniszczeniu rosyjskiego samolotu szturmowego Su-25.

Jak podaje "Ukraińska Prawda", Su-25 przeznaczony jest do wsparcia powietrznego, a także niszczenia obiektów o podanych współrzędnych. Jeden taki samolot szturmowy kosztuje około 11 milionów dolarów.

Również w poniedziałek 25 lipca poinformowano, iż dwa bezzałogowe statki powietrzne zostały zestrzelone przez obronę przeciwlotniczą na Wołyniu. Niestety, spadający wrak spowodował śmierć jednej osoby oraz ranił dwie kolejne.

Wojna w Ukrainie trwa już przeszło pięć miesięcy

Wojna w Ukrainie, wywołana przez armię Władimira Putina, trwa nieprzerwanie od 24 lutego 2022 roku. Tego dnia niczym niesprowokowane wojska rosyjskie rozpoczęły inwazję na terytorium niepodległego sąsiadującego państwa. Choć minęło już przeszło pięć miesięcy, nic nie wskazuje na szybkie zażegnanie konfliktu. Eksperci twierdzą, że będzie się on ciągnął miesiącami lub nawet latami. Niestety, najbardziej cierpią cywile zamieszkujący okupowane tereny. Obecnie najostrzejsze walki toczą się na południu oraz wschodzie Ukrainy.

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić