Adam Dąbrowski| 

Ukraińcy wściekli na polskich rolników blokujących granicę. "Życzę im"

Od kilku tygodni trwa ogólnopolski strajk rolników. Na grupie na Facebooku związanej z sytuacją na polsko-ukraińskiej granicy toczy się gorąca dyskusja. Wielu Ukraińców ma za złe wprowadzenie blokad. Nie brakuje złowrogich komentarzy.

Ukraińcy wściekli na polskich rolników blokujących granicę. "Życzę im"
Ukraińcy dali upust emocjom na Facebooku wobec strajkujących polskich rolników na granicy (Licencjodawca, Facebook, Wojtek Jargiło)

Granica / Kordon PL - UA to polsko-ukraińska społeczność gromadząca wszystkie praktyczne porady związane z przekraczaniem polsko-ukraińskiej granicy. Ta grupa na Facebooku liczy blisko 130 tys. członków.

Zapraszamy do zamieszczania wpisów i komentowania każdego zainteresowanego tematem przejść granicznych: turystów, przemytników, funkcjonariuszy. Opowieści tej treści chciałbym zebrać w jednym miejscu, aby każdy nowicjusz graniczny mógł skorzystać z doświadczeń starszych stażem kolegów - czytamy w opisie grupy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tradycyjna Pączkarnia Słowik w Katowicach - pączki od kuchni

Ostatnie wydarzenia wywołały ogromną burzę na grupie. Wobec kolejnych doniesień w sprawie strajków rolników, odbywających się przy polsko-ukraińskiej granicy, pojawiło się wiele negatywnych komentarzy.

Tomasz Berlecki poinformował o blokadzie ostatniego otwartego przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec. To bardzo nie spodobało się Ukraińcom.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zanim ukażemy przykłady złośliwych komentarzy, informujemy, że celowo nie publikujemy personaliów komentujących. Istnieje ryzyko, że za profilami, które w większości przypadków wyglądają na prawdziwe, podszywają się rosyjscy prowokatorzy. Zauważa to jeden z polskich użytkowników portalu wykop.pl.

To takie same komentarze, jak polskich pseudo patriotów, którzy pod TikTokami wypisują bzdury typu "odzyskamy Lwów", "Chwała Rosji" itp. Nie brać do głowy.

Przypomnijmy, że w Ukrainie za prorosyjską agitację w Internecie można trafić do więzienia. Od weryfikacji takich osób oraz wyciągnięciu konsekwencji decydują odpowiednie służby.

Prowokacyjne komentarze

W reakcjach Ukraińców na blokadę granicy jest bardzo wiele frustracji i niezrozumienia. Niektórzy z komentujących zadają pytanie, dlaczego strajk musi się odbywać również kosztem ludzi z Ukrainy, którzy nawet nie przewożą zboża. Niestety, znalazły się także komentarze pełne hejtu wobec Polski i Polaków.

Życzę im, żeby poczuli to, co teraz czują Ukraińcy. Boomerang tuż za rogiem - napisał jeden z internautów.
Boża kara nadejdzie za wasze czyny - napisał inny użytkownik.

Polscy obserwatorzy gorącej dyskusji na ukraińskich forach starają się nie ulegać agresywnym tonom niektórych Ukraińców.

Ja życzę Ukraińcom zdrowia, bo patrząc na ten komentarz życzący nam ruskiego strzału rakietowego, to o rozum jest już za późno - napisał użytkownik wykop.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić