aktualizacja 

Ukraińcy wydali na niego wyrok. "Jechał do pracy, kiedy doszło do wybuchu"

Rosyjskie media informują o próbie zamachu na mianowanego przez Rosjan "szefa administracji cywilno-wojskowej" Jurija Turulowa w okupowanej wsi Czarnobajewka. Ukraińscy partyzanci najprawdopodobniej podłożyli na jego drodze zdalnie detonowaną minę.

Ukraińcy wydali na niego wyrok. "Jechał do pracy, kiedy doszło do wybuchu"
z (SBU)

Rosyjskie media nie zdradzają szczegółów ataku, do którego doszło w środę. – Dzisiaj rano wyszedł do pracy, jechał ulicą i doszło do wybuchu – krótko relacjonowała rosyjska agencja RIA Novosti. Rosjanie podkreślają, że próba zamachu na Turulowa miała miejsce na "ruchliwym skrzyżowaniu" za ogrodzeniem budynku mieszkalnego w okupowanej wsi Czarnobajewka w obwodzie chersońskim.

Jego samochód został wysadzony w powietrze, ale kolaborant nie odniósł obrażeń – poinformował portal Ukrinform doradca szefa chersońskiej administracji wojskowej Serhij Chłań.

Z kolei według rosyjskich mediów kolaborant odniósł lekkie obrażenia. Informują, że w wyniku eksplozji żadnej osobie postronnej nie stała się krzywda, jednak odłamki uszkodziły kilka okolicznych budynków. RIA Novosti opublikowała nagranie pokazujące zniszczony samochód.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ukraińscy internauci komentują mściwie, że to "pierwsza" próba zamachu na Turulowa. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy na początku czerwca poinformowała, że jest on podejrzany o kolaborację. Zdrajcy grozi do 10 lat więzienia z konfiskatą mienia.

Jurij Turulow jest byłym szefem miejscowego dworca autobusowego. Jak donosi Ukrinform, w Czarnobajewce w obwodzie chersońskim radni wsi odmówili współpracy z rosyjskim najeźdźcą. Wtedy Jurij Turulow miał dobrowolnie zgodzić się na propozycję okupantów, by stanąć na czele nielegalnej władzy i objął stanowisko tzw. Kierownika Administracji Wspólnoty Terytorialnej Czarnobajewka Obwodu Chersońskiego.

Gauleiter jest nie tylko zwolennikiem ruskiego miru ["rosyjskiego świata"], ale także prześladuje proukraińskich mieszkańców gminy i nielegalnie rozporządza mieniem komunalnym – informował rzecznik SBU Artem Dechtiarenko.

Gauleiterem ukraińskie media nazywają każdego obywatela Ukrainy, który sprawuje władze administracyjną z nadania rosyjskich okupantów. Historycznie tak nazywano naczelnika okręgu partii hitlerowskiej lub gubernatora prowincji w Niemczech hitlerowskich.

Zobacz także: Odpowiedź NATO na agresję Rosji w Ukrainie. Tysiące żołnierzy wysłanych do Słowacji  
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić