Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Ukraińcy znów to zrobili. Rolnicy mają nową zdobycz

Podziel się:

Ukraińska brygada rolników, mówiąc z przymrużeniem oka, to jedna z najsilniejszych potęg militarnych na świecie. Ukraińcy rolnicy pochwalili się kolejną zdobyczą.

Ukraińcy znów to zrobili. Rolnicy mają nową zdobycz
Ukraińcy znów to zrobili. Rolnicy mają nową zdobycz (Twitter)

Jednym z charakterystycznych obrazów tej wojny są rolnicy, którzy odholowują rosyjskie czołgi. Takich filmów krąży po internecie kilkanaście i wszystkie wzbudzają podziw użytkowników mediów społecznościowych.

Wiele osób zastanawia się dlaczego armia rosyjska jest tak nieporadna, jednak kolejne filmiki wskazują, że jest z tym jeszcze gorzej. Na najnowszym widzimy ukraińskiego rolnika ze kolejnym zdobytym czołgiem MT-LB.

Odholowany rosyjski sprzęt to radziecki, pływający transporter opancerzony skonstruowany w latach 60. XX wieku. Produkowany na licencji również w Polsce w Hucie Stalowa Wola i w Bułgarii. Zaletą MT-LB był niewielki nacisk jednostkowy, zapewniający mu dużą mobilność w trudnym terenie. Wykorzystywany był m.in w Iraku.

Wojna o "Wschód"

Po nieudanych walkach na zachodzie Ukrainy, armia Władimira Putina częściowo wycofała się i teraz następuje przegrupowanie. Według ekspertów, wojska rosyjskie zamierzają mocniej uderzyć na wschodnią część Ukrainy, m.in Donbas czy Ługańsk.

Ukraiński Sztab Generalny podał, że na Białorusi zaobserwowano kolumny rosyjskich pojazdów wojskowych przemieszczających się w kierunku stacji kolejowych. Ukraińcy podali też, że morale w szeregach wojsk Putina są bardzo niskie. Jest coraz więcej przypadków dezercji oraz odmów wykonywania rozkazów.

Zobacz także: Kontrowersyjna okładka "Newsweeka" z Dudą i Bidenem. Komentarz z rządu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić