aktualizacja 

Ukrainka stanęła oko w oko z rosyjskim żołnierzem. "Po co tu przyjechałeś?"

Obywatele Ukrainy nie zamierzają oddać swojego kraju bez walki. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym Ukrainka skonfrontowała się z uzbrojonym żołnierzem Federacji Rosyjskiej. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Geniczeska.

Ukrainka stanęła oko w oko z rosyjskim żołnierzem. "Po co tu przyjechałeś?"
Ukrainka stanęła oko w oko z rosyjskim żołnierzem (Twitter)

Wojna na Ukrainie trwa i niszczy życie milionom Ukraińców. Żołnierze Federacji Rosyjskiej atakują miasta na terenie całego kraju, powodując ogromne zniszczenia. Ukraińcy nie pozostają im jednak dłużni i nie poddają się w walce o wolność. Niestety, bilans ofiar nieustannie rośnie.

Nie tylko ukraińscy żołnierze wyrażają gniew wobec agresji Rosjan. Inwazja spotkała się również ze zdecydowanym sprzeciwem ze strony ludności cywilnej. W mediach społecznościowych pojawiło się poruszające nagranie z Geniczeska. Na jednej z ulic zaatakowanego miasta doszło do konfrontacji Ukrainki z uzbrojonym żołnierzem Federacji Rosyjskiej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obywatelka Ukrainy wykazała się niebywałą odwagą. Sfrustrowana mieszkanka Geniczeska podeszła do rosyjskiego żołnierza i zapytała go, po co przyjechał na Ukrainę. Na szczęście ten nie zaatakował jej, a odpowiedział, że nie jest to od niego zależne. Po chwili poprosił kobietę o powrót do domu. Konfrontacja została przez nią nagrana kamerą telefonu.

Po co tu przyjechałeś? - zapytała Ukrainka rosyjskiego żołnierza.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ukrainka miała do żołnierza poruszającą prośbę. Przekazała mu ziarenka słonecznika i poprosiła, aby Rosjanie trzymali je w kieszeniach. Wytłumaczyła, że dzięki temu w miejscu ich pochówku w przyszłości mogą wyrosnąć kwiaty.

Weźcie te nasiona słonecznika i schowajcie do swoich kieszeni. Przynajmniej, kiedy wszyscy polegniecie, to wyrosną kwiaty - powiedziała kobieta.
Zobacz także: Orędzie Putina. Jak zareagował Kijów? "Potwarz dla narodu ukraińskiego"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić