o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Ukryte zastosowanie rolki do czyszczenia ubrań. Proste, a jakie niezwykłe

6
Podziel się

Karkonoski Park Narodowy podzielił się z użytkownikami Twittera niezwykłą radą. Leśnicy pokazali, że rolka do czyszczenia ubrań może być używana do usuwania kleszczy z tkanin.

Ukryte zastosowanie rolki do czyszczenia ubrań. Proste, a jakie niezwykłe
Rolka do czyszczenia ubrań jest sprawdzonym środkiem do usuwania kleszczy z odzieży (Twitter)
bELhMIMR

Kleszcze stanowią realne zagrożenie dla każdego z nas. Zwłaszcza gęsto zalesione tereny Polski są szczególnie niebezpieczne, jeżeli chodzi o obecność tych pajęczaków. Rejony te chętnie odwiedzają turyści, którzy latem narażają się na tym samym na ugryzienie kleszcza.

Karkonoski Park Narodowy postanowił dać turystom dobrą radę. Na jego koncie na Twitterze pojawiła się fotografia rolki do czyszczenia tkanin z bardzo pomocnym opisem. Okazuje się bowiem, że przedmiot ten idealnie nadaje się również do usuwania kleszczy z ubrań. Kleszcze mogą przenieść się z nich wprost na skórę i wgryźć się w nią, dlatego warto pamiętać o tej czynności po powrocie z lasu.

bELhMIMT

Kleszcz stanowi zagrożenie

Kleszcze stanowią duże zagrożenie zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Pasożyty te mogą przenosić wiele niebezpiecznych chorób. Wśród nich jest borelioza. Jeżeli nie jest leczona, może powodować uszkodzenie nerwów, utratę pamięci i stan zapalny wokół serca. W niektórych przypadkach prowadzi nawet do śmierci.

Co robić, gdy znajdziemy na swoim ciele kleszcze? Należy go czym prędzej usunąć, ale robienie tego na własną rękę przez osobę niedoświadczoną może być niebezpieczne. Dlatego najlepiej udać się z tym problemem do specjalisty.

bELhMIMZ
Zobacz także: Urlop na kempingu. Podpowiadamy, co zabrać ze sobą pod namiot
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELhMINu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
apu
3 miesiące temu
"najlepiej udać się z tym problemem do specjalisty" jest zaprzeczeniem "Należy go czym prędzej usunąć" zapisy do specjalisty dopiero na następny rok :(
aaa
3 miesiące temu
To propagowany przez premiera sposób myślenia innowacyjnego. Leśnik co to wymyślił na pewno dostał premię.
Ciekawy
3 miesiące temu
A o czym ten artykuł?
bELhMINv
polo
3 miesiące temu
Polska Myśl Techniczna !!!
XYZ
3 miesiące temu
Ale farmazony!
Faaaz
3 miesiące temu
Eureka! Nobla im dać! Oscara!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić