Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Burze z gradem i ulewy. IMGW ostrzega. Gdzie jest burza?

2

W środę 19 sierpnia pogoda będzie niespokojna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem i intensywnym deszczem.

Burze z gradem i ulewy. IMGW ostrzega. Gdzie jest burza?
Burze z gradem i intensywny deszcz. Pogoda na środę 19 sierpnia (Pixabay)

Ostrzeżenia IMGW. Burze z gradem

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia o burzach z gradem na 19 sierpnia. Ostrzeżenia 2. stopnia dotyczą części województwa małopolskiego i śląskiego – okolic Bielska-Białej. Burze pojawią się też na wschodnich krańcach Polski – w województwie lubelskim, mazowieckim i podlaskim. Z kolei ostrzeżenia 1. stopnia o burzach z gradem obowiązują dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i części podlaskiego.

Burze z gradem i intensywne opady deszczu. Pogoda na środę 19 sierpnia

IMGW podaje, że najintensywniejsze burze rozwiną się dziś głównie na krańcach wschodnich i zachodnich kraju. Na pozostałym obszarze prognozuje się intensywne opady. Niekorzystne zjawiska pogodowe będą występować praktycznie o końca dnia. Na południu należy się ich spodziewać do godz. 19:00, na zachodzie do 22:00, a na wschodzie do 23:00.

Gdzie jest burza?

W niektórych miejscach burze rozwiną się już przed południem, ale najintensywniejszych należy spodziewać się po południu.

Aktualnie burze nad Polską nie występują, ale punktowo na Lubelszczyźnie (w rejonie Chełma) występują opady deszczu o natężeniu 20-25 mm/h. W rejonie Zalewu Szczecińskiego oraz na południu województw opolskiego, śląskiego i małopolskiego natężenie opadów wynosi 5-10 mm/h. Zarówno na wschodzie, jak i na zachodzie rozwój burz jest możliwy już przed południem, ale najsilniejsze będą po południu.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić