o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Dolny Śląsk. Wpadł do rowu, wydało się, co próbował zrobić. Grozi mu 5 lat więzienia

31
Podziel się

Mieszkaniec województwa Dolnośląskiego wykonując jeden z manewrów, przewrócił swoją ciężarówkę do rowu w szczerym polu. Na miejsce przybyła policja i pomoc. Wyszło na jaw, że mężczyzna próbował popełnić przestępstwo.

Dolny Śląsk. Wpadł do rowu, wydało się, co próbował zrobić. Grozi mu 5 lat więzienia
Mężczyzna nie zachował zasad bezpieczeństwa, ciężarówka wpadła do rowu. (Policja)
bEgvQZTV

Kierowca ciężarówki próbował nielegalnie pozbyć się odpadów. Mężczyzna próbował wyrzucić je na polu w okolicy miejscowości Piotorowice w gminie Strzelin. Podczas wysypywania zawartości przyczepy pojazd przewrócił się na bok prosto do rowu.

Według ustaleń policji były to głównie tworzywa sztuczne zmielone na małe kawałki. Rozdrobnione kawałki plastiku i metalu miały trafić prosto na czyjeś pole uprawne.

bEgvQZTX

Podejrzanemu o przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Sprawą zajmuje się policja, przedstawiciele Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie i biegły sądowy. Ustalane jest również, czy mężczyzna już wcześniej nie wyrzucał nielegalnie śmieci.

Wyrzucanie śmieci poza miejscami do tego przeznaczonymi grozi niebezpieczeństwem. Oprócz zanieczyszczania środowiska, czy niszczenia dużej części czyjegoś pola, takie działania mogą skutkować ogromnym pożarem.

Wyrzucanie śmieci do lasu kary

Mandaty za wyrzucanie czy palenie na własną rękę odpadów są coraz większe. Projekt jednej z najnowszych ustaw dot. kar za wyrzucanie śmieci do lasu przewiduje kary od 5000 grzywny do 30 dni aresztu.

bEgvQZUd
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgvQZUy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
zły
10 miesięcy temu
Zniszczyć go finansowo.
Roof
10 miesięcy temu
Kara dla sprawcy bezpośredniego powinna wynosić 100 000 zł plus koszty usunięcia śmieci. Do tego przepadek samochodu lub innego środka transportu. A dla zleceniodawcy 1000 000 zł kary egzekwowanej bezwzględnie i nieprzedawnialnej.
Wtyka82
10 miesięcy temu
Kary zbyt małe 5 lat to śmiechu warte , za taką naczepę śmieci dodatkowo kara 500000 zł. I konfiskata pojazdu z urzędu.
bEgvQZUz
wesoly romek
10 miesięcy temu
Slabiutkie to panstwo,zginie w brudzie i ubóstwie.
xxx
10 miesięcy temu
Zestaw jako narzędzie przestępstwa powinien przepaść plus obowiązek pokrycia lub odpracowania kosztów postępowania i sprzątania.
andrzejwrc
10 miesięcy temu
spokojnie czego sie tak wszyscy podniecaja jedna cziezarowka . a dlaczego jest cicho na temat spalarni smieci ktora ma byc wybudowana kolo lagiewnik?. i zeby bylo ciekawiej moga tam byc spalane smieci z niemiec , kapital jest niemiecki a ma byc ich tys ton
Polksa
10 miesięcy temu
Polksa
ted
10 miesięcy temu
Konfiskata pojazdu który został wykorzystany do wywozu odpadów.
zxc
10 miesięcy temu
Dlaczego tylko 5 lat ???? a gdzie koszta utylizacji zabezpieczenia tego ????/ 5Lat + 1000 000 kosztów !!!!!!!
AdaM
10 miesięcy temu
powinni tak kierowcę jak i firmę która mu to nakazała zniszczyć finansowo robiąc przy okazji pokazówkę jak się może skończyć nielegalny wywóz śmieci.
Po sprawie
10 miesięcy temu
Kiedy w końcu dotrze do ludzi, ze aby to powstrzymac trzeba ustalić potężne kary finansowe ! Wszystko się wtedy skończy ! Tak samo jak jazdy quadami w lasach itp. Przywalić 20 tysi i po sprawie. Za śmieci 40 tysięcy kary i będzie spokój!
Gery
10 miesięcy temu
kiedy w końcu skończy się nieudolnosć Państwa w walce z tym bandytyzmem?
Lex
10 miesięcy temu
Karą powinna być bardzo wysoka grzywna dla kierowcy i przepadek pojazdu dla Właściciela,który w tym przypadku posłużył do popełnienia przestępstwa-inaczej nigdy nie zwalczymy patologii.
bEgvQZUr
inwalida
10 miesięcy temu
Korupcja władz i lekkomyślność obywateli nie zna granic.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić