o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Dolny Śląsk. Wpadł do rowu, wydało się, co próbował zrobić. Grozi mu 5 lat więzienia

31
Podziel się

Mieszkaniec województwa Dolnośląskiego wykonując jeden z manewrów, przewrócił swoją ciężarówkę do rowu w szczerym polu. Na miejsce przybyła policja i pomoc. Wyszło na jaw, że mężczyzna próbował popełnić przestępstwo.

Dolny Śląsk. Wpadł do rowu, wydało się, co próbował zrobić. Grozi mu 5 lat więzienia
Mężczyzna nie zachował zasad bezpieczeństwa, ciężarówka wpadła do rowu. (Policja)
bDfOrUbV

Kierowca ciężarówki próbował nielegalnie pozbyć się odpadów. Mężczyzna próbował wyrzucić je na polu w okolicy miejscowości Piotorowice w gminie Strzelin. Podczas wysypywania zawartości przyczepy pojazd przewrócił się na bok prosto do rowu.

Według ustaleń policji były to głównie tworzywa sztuczne zmielone na małe kawałki. Rozdrobnione kawałki plastiku i metalu miały trafić prosto na czyjeś pole uprawne.

bDfOrUbX

Podejrzanemu o przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Sprawą zajmuje się policja, przedstawiciele Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie i biegły sądowy. Ustalane jest również, czy mężczyzna już wcześniej nie wyrzucał nielegalnie śmieci.

Wyrzucanie śmieci poza miejscami do tego przeznaczonymi grozi niebezpieczeństwem. Oprócz zanieczyszczania środowiska, czy niszczenia dużej części czyjegoś pola, takie działania mogą skutkować ogromnym pożarem.

Wyrzucanie śmieci do lasu kary

Mandaty za wyrzucanie czy palenie na własną rękę odpadów są coraz większe. Projekt jednej z najnowszych ustaw dot. kar za wyrzucanie śmieci do lasu przewiduje kary od 5000 grzywny do 30 dni aresztu.

bDfOrUcd
bDfOrUcy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
defiy
2 miesiące temu
Bandytyzm ekologiczny, karać surowo
EmilloD
2 miesiące temu
Za wyrzucanie śmieci w miejscu do tego nie przeznaczonym kara nie 500zł a 50 000zł minimum, w zależności od odpadów, ale 50 000zł najmniejsza kara i mamy problem rozwiązany. A nie jak niekiedy czytam Janusz dostał karę 500zł za wyrzucenie w lesie odpadów!!!!! nie 500 a 50 000 i ludzie zaczną myśleć. Ale na początku zróbmy jak w Niemczech każda butelka plastyk zwrotna. Obecnie pracuję w Niemczech i woda w butelce 1,5L 19centów ale butelka 25 centów i.... wystarczy tylko skopiować, a kopia zawsze najtańsza. Ale w Polsce są same mądre głowy i mądrze myślą butelki plastik się walają po rowach. Sam jak widzę butelkę podniosę zawsze 25centów do przodu.
Goldengecko
2 miesiące temu
No w końcu ciut większa kara zamiast 500 złotych Jest taki film ze Stevenem Seagalem gdzie przedsiębiorca pozbywa się w górach odpadów toksycznych ma proces sądowy gdzie dostaje grzywnę 50.000$ po wyjściu z sali sądowej mówi ostatnio zarobiłem 50 MLN $ a dostałem 50.000 grzywny
bDfOrUcz
Anty
2 miesiące temu
Kara ma być dotkliwa i przykładna. Po co wiezienie i utrzymywanie z podatnika składek? 500tys kolegium i przepadek mienia służącego do popełnienia przestępstwa. Klauzula natychmiastowego wykonania kary i cześć.
gosc
2 miesiące temu
5 tys.PLN kary to ja chętnie zapłacę. Za ciężarówkę "syfu" mam nawet 5tys. ojro.
Najnowsze komentarze (31)
zły
2 miesiące temu
Zniszczyć go finansowo.
Roof
2 miesiące temu
Kara dla sprawcy bezpośredniego powinna wynosić 100 000 zł plus koszty usunięcia śmieci. Do tego przepadek samochodu lub innego środka transportu. A dla zleceniodawcy 1000 000 zł kary egzekwowanej bezwzględnie i nieprzedawnialnej.
Wtyka82
2 miesiące temu
Kary zbyt małe 5 lat to śmiechu warte , za taką naczepę śmieci dodatkowo kara 500000 zł. I konfiskata pojazdu z urzędu.
wesoly romek
2 miesiące temu
Slabiutkie to panstwo,zginie w brudzie i ubóstwie.
xxx
2 miesiące temu
Zestaw jako narzędzie przestępstwa powinien przepaść plus obowiązek pokrycia lub odpracowania kosztów postępowania i sprzątania.
andrzejwrc
2 miesiące temu
spokojnie czego sie tak wszyscy podniecaja jedna cziezarowka . a dlaczego jest cicho na temat spalarni smieci ktora ma byc wybudowana kolo lagiewnik?. i zeby bylo ciekawiej moga tam byc spalane smieci z niemiec , kapital jest niemiecki a ma byc ich tys ton
Polksa
2 miesiące temu
Polksa
ted
2 miesiące temu
Konfiskata pojazdu który został wykorzystany do wywozu odpadów.
bDfOrUcr
zxc
2 miesiące temu
Dlaczego tylko 5 lat ???? a gdzie koszta utylizacji zabezpieczenia tego ????/ 5Lat + 1000 000 kosztów !!!!!!!
AdaM
2 miesiące temu
powinni tak kierowcę jak i firmę która mu to nakazała zniszczyć finansowo robiąc przy okazji pokazówkę jak się może skończyć nielegalny wywóz śmieci.
Po sprawie
2 miesiące temu
Kiedy w końcu dotrze do ludzi, ze aby to powstrzymac trzeba ustalić potężne kary finansowe ! Wszystko się wtedy skończy ! Tak samo jak jazdy quadami w lasach itp. Przywalić 20 tysi i po sprawie. Za śmieci 40 tysięcy kary i będzie spokój!
Gery
2 miesiące temu
kiedy w końcu skończy się nieudolnosć Państwa w walce z tym bandytyzmem?
Lex
2 miesiące temu
Karą powinna być bardzo wysoka grzywna dla kierowcy i przepadek pojazdu dla Właściciela,który w tym przypadku posłużył do popełnienia przestępstwa-inaczej nigdy nie zwalczymy patologii.
inwalida
2 miesiące temu
Korupcja władz i lekkomyślność obywateli nie zna granic.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić