o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Umierają miliony. Apel WHO do rządów na całym świecie

29
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podkreśla, że z powodu złej diety każdego roku umiera 8 milionów osób. Jednocześnie radzi, co mogą robić rządy państw, by temu zapobiegać.

Umierają miliony. Apel WHO do rządów na całym świecie
(YouTube)
bECCkRCd

WHO wzywa rządy do promowania zdrowej żywności w obiektach publicznych. Opublikowała w tym zakresie nowe zalecenia, które mają na celu ograniczenie chorób i zgonów spowodowanych niezdrową dietą.

Miejsca publiczne, które służą całej społeczności, w tym najbardziej wrażliwym populacjom, muszą być miejscami, w których promuje się zdrową dietę, a nie zniechęca. Nadszedł czas, aby rządy dawały przykład, upewniając się, że żywność podawana lub sprzedawana w miejscach publicznych przyczynia się do zdrowej diety i ratuje życie. Żadne środki publiczne nie powinny być wydawane na żywność przyczyniającą się do niezdrowej diety - powiedział dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO.
bECCkRCf

Światowa Organizacja Zdrowia przypomina, że zdrowa dieta zapobiega wszelkim formom niedożywienia, a także cukrzycy, nowotworom i innym przewlekłym chorobom niezakaźnym. Podkreśla, że placówki publiczne, takie jak szkoły, domy opieki, szpitale i zakłady poprawcze oraz wszystkie inne stołówki instytucji publicznych, mogą odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu ludziom zdrowej żywności.

Zalecenia WHO określają kryteria dla żywności podawanej i sprzedawanej w miejscach publicznych. Zasady te zwiększają dostępność żywności promującej zdrowe odżywianie i ograniczają lub zabraniają dostępności żywności, która przyczynia się do niezdrowej diety. Mogą obejmować cały proces zakupu, dostarczania, dystrybucji, przygotowywania, obsługi i sprzedaży żywności.

bECCkRCl

Główne zalecenia WHO dotyczące zdrowego żywienia:

  • ograniczyć spożycie sodu i zapewnić jodowanie soli;
  • ograniczyć spożycie wolnych cukrów;
  • zmienić spożycie tłuszczów z tłuszczów nasyconych na nienasycone;
  • wyeliminować przemysłowo wytwarzane tłuszcze trans;
  • zwiększyć spożycie produktów pełnoziarnistych, warzyw, owoców, orzechów i roślin strączkowych;
  • zapewnić dostępność bezpłatnej, bezpiecznej wody pitnej.

Zobacz także: Cudowne działanie przypraw. Zmniejszają skutki tłustej diety

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECCkRCG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
obserwator
6 miesięcy temu
...8 milionow z powodu zlej diety i oglaszacie pandemie na caly swiat przy takiej liczbie corono/zwida jaka podajecie dodajac jak zawsze ktoras z cyfr ...gdzie liczby na inne choroby,naturalne zgony itd...sami kopiecie sobie ,,dolki,,przed tym najwiekszym przekretem w dziejach ludzkosci....
O co chodzi?
8 miesięcy temu
Co 8 sekund na świecie umiera jedno dziecko z głodu, a ci jak nie o "pandemii" to o prawidłowym odżywianiu...... No , ale ludzie to kupują. Jaki kram taki pan?
zgaga
8 miesięcy temu
Ciekawy ten świat,do seksu dorosły lecz do odpowiedzialności dziecko.
bECCkRCH
Dratewka
8 miesięcy temu
Najwięcej ludzi na świecie umiera z powodu tego co nam uczyniliście , żyjemy w nieustającym stresie ,lęku ,niepokoju , niepewności ,i w ciągłym zagrożeniu . Uczyniliście nam piekło na ziemi ,ludzie popełniają samobójstwa bo tego nie wytrzymują !!! ,a wy piszecie coś o złej diecie !!!,kiedy już teraz, w pojęciu ogólnym jak i również z przyczyn pandemi ludzie nie mają co jeść...A wy... ,żeby zdrowo się odżywiać ,kiedy już teraz wielu ludzi na świecie cierpi głód ... ??? Kiedy ludzie mają mocno ograniczony dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej,??? Wy ...piszecie o zdrowej diecie ????? ,my chcemy spokoju ,stabilizacji i praworządności.My chcemy cieszyć się życiem !!! .Oddajcie nam radość życia, a o resztę się nie martwcie!!!
Dada
8 miesięcy temu
Niech sie zajmą chemia w żywności mleko prosto odkrowy a nie sztuczne!!! Za dużo,,E" w żywności!!!
CNNNC
8 miesięcy temu
Dieta jest dobra . Szkodzi jedzenie z Randapem , z Glifosadem z konserwantami . Konserwanty to stodki bakteriobojcze , ktore dosypuje sie do jedzenia . Za duzo jest plastiku , za malo mikroelementow
Kot
8 miesięcy temu
Przez wasze zasyraszanie i brak dostępu do lekarzy umierają miliony ludzi na zawały zatory raki woreczki nerki. Z moich znajomych nikt nie umarł na korone ale z braku dobrej djagnostyki i opieki medycznej umarło 7 moich znajomych. To jest cyrk na kółkach. Ratjmy się wspierajmy się w drodze do wolności bo nas z niej okradają. Rozliczmy naszych oprawców już jest na to pora. Powstańcie prawdziwi dzinnikarze śledczy zacznijcie szukać prawdy działać a my obywatele zapłacimy wam za prawdę duże pieniądze.
Cezary
8 miesięcy temu
Z powodu covid 19 zmarło niecałe 2 miliony ludzi ,z powodu złej diety 8 milionów-zaraz WHO ogłosi pandemię dietową-a w sumie ten covid nie wypada tu najgorzej-ktoś fajnie nami zabawia
Prawda
8 miesięcy temu
To jest drugi Hitler rządzi całym światem wymyśla cuda by kasy jeszcze zyskać.
Rebeka
8 miesięcy temu
Jak ktoś jest otyły to wiadomo że prędzej czy później pojawią się problemy zdrowotne dziś do wszystkiego ładują hemie!!! Rodzice powinni dbać o swoje dzieci a nie kupować im batoniki ciasteczka cukiereczki.... lepiej więcej warzyw zjeść i owoców i ma rację gościu
Dratewka
8 miesięcy temu
Jeśli mają jakieś uwagi względem zdrowej żywności, to niech ten problem przekierują do siebie !!!,gdyż to oni decydują o dopuszczalnych normach w żywności wprowadzanej do obrotu .Powszechnie wiadomo jest że do obrotu wprowadzana jest żywność która szkodzi zdrowiu ,a spożywana przez lata jest konsekwencją utraty życia .Papierosy to co ??? .i inne .A poza tym Ci obłudnicy zgotowali nam piekło a teraz udają dobrego wujka i martwią się o nasze zdrowie. Oni jeszcze mówią coś o zdrowiu , to oni są wini temu że żyjemy w permanętnym stresie co najbardziej szkodzi naszmenu zdrowiu,a nawet życiu.
Jerry
8 miesięcy temu
Jak widzę tego gościa, to od razu mi się humor poprawia!!!🤣🤣🤣🤣🤣
Kora
8 miesięcy temu
Celebryci wyjeżdżają poza Polskę do innych krajów.. Nie martwią się o zarazę...Wracają. I są zdrowi.. A my pomimo zabezpieczeń- kagancow....chorujemy.To jakaś paranoja.Na początku i Małysz chorował A teraz inni skoczkowie nie chorują.Cos nie tak....
bECCkRCz
Jola
8 miesięcy temu
A może mi ktoś wyjaśnić co on miał na myśli zdrowa żywność?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić