Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Unia Europejska nakłada sankcje na Rosję. Koniec z bronią chemiczną

63
Podziel się:

Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej podjęli decyzję o nałożeniu sankcji na osoby obwinione o udział w otruciu Aleksieja Nawalnego. Rozwój i użycie broni chemicznej będą teraz surowo karane.

Unia Europejska nakłada sankcje na Rosję. Koniec z bronią chemiczną
Władimir Putin. (Getty Images)

Kara nałożona na Rosję za użycie środka bojowego nowiczok. Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej zgodzili się w poniedziałek na nałożenie sankcji na rosyjskich urzędników i organizacje obwiniane o udział w otruciu Nawalnego.

Francja i Niemcy na spotkaniu w Luksemburgu wezwały resztę krajów do reakcji na ten czyn. Decyzję o nałożeniu sankcji podjęto jednogłośnie. Niedługo rozpocznie się zamrażanie aktywów osób podejrzanych o udział w zamachu i wydawanie zakazów podróżowania po Europie.

Wszystko w ramach zwalczania używania i rozprzestrzeniania broni chemicznej. Na liście na razie znajduje się 9 osób. 4 podejrzane o udział w otruciu Nawalnego i 5 podejrzanych o użycie nowiczoka w Salisbury w Anglii.

To oczywiste, że jest to naruszenie Konwencji o zakazie broni chemicznej, które nie może pozostać bez konsekwencji - powiedział niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas.

Przedstawiciele Francji i Niemiec zauważyli również na spotkaniu, że współpraca z Rosją jest bardzo trudna. Według nich Rosja nie przedstawiła wystarczających dowodów na to, że nie jest odpowiedzialna za próbę otrucia Nawalnego.

Sankcje są wymierzone w znane i wysoko postawione osoby. Karom podlegać będą też ludzie odpowiedzialni za otrucie byłego rosyjskiego szpiega i jego córki w Anglii i osoby związane z użyciem broni chemicznej przez reżim syryjski.

Wszystko w ramach walki z używaniem broni chemicznej. Unia Europejska po ostatnim incydencie postanowiła przedłużyć o rok system umożliwiający nakładanie sankcji na kolejne osoby.

Zobacz także: Nakaz zakrywania ust i nosa. Tak Polacy stosują się do obostrzeń
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
Zuch
3 miesiące temu
sierota wataszka zaatakował- Ukraino nie daj się tępcie tych wataszków ruskich bez litości jesteście mocni uwierzcie w siebie pokażcie sierocie z kgb gdzie jego miejsce on już jest zrujnowany gospodarczo pozycji w świecie już nie odbuduje Rosjanie zróbcie rewoltę wewnątrz kraju i odsuńcie tego tyrana od władzy przejrzyjcie na oczy i wstańcie z kolan
pol
2 lata temu
a czy to Rosja truje ? ,jeden z tych co stworzył nowiczoka mieszka w USA
kobuz
2 lata temu
Współpraca Niemców z Rosją jest bardzo trudna. Polacy cały czas przeszkadzają budować Nord Stream.
takaprawda
2 lata temu
Otruli Nawalnego,a on im uciekł do Niemiec!!!!!Klasyczny przykład powiedzenia: "zabili go i uciekł"!!!!Ludzie trzymajcie mnie!
Samuel
2 lata temu
Gdzie jest Cyklon B , gdzie on jest
Masza
2 lata temu
A PUTIN OBJĘTY SANKCJAMI CZY NIEMCY Z FRANCJĄ TYLKO JA JA SOBIE ROBIĄ?
POL
2 lata temu
Boston Uniwersity " The Iraq death toll 15 years after US invasion " 2.4 mln zabitych BEZ POWODU !!!!!! Kalek ??? jakies 3.6 mln !!! Amputowane dzieciaki czesto slepe , SZOK !!!!! Ukarany ?? Julian Assange , za pokazanie usa kowbojow w akcji !
Wujek z USA
2 lata temu
Rosja jak zwykle pójdzie w zaparte, a cala sytuacja kojarzy mi się z bajką golone, strzyżone.
perun
2 lata temu
Pamiętajcie, strzelac wplno - truć nie. To jest lepsza śmierć.
mirosław5
2 lata temu
Za zdradę i brak wierności ojczyznie jest tylko jedna kara. Poczytajcie słowa hymnu Rosji. U nas na odwrót "Sprzedać kraj to bohaterstwo"
z wikipedii
2 lata temu
Większość prac wykonanych w Porton Down do tej pory pozostawała tajemnicą. Bruce George , poseł i przewodniczący Komisji Obrony , powiedział BBC News 20 sierpnia 1999 r., Że: Nie powiedziałbym, że Komitet Obrony zarządza mikro-DERA lub Porton Down. Odwiedzamy go, ale z jedenastoma posłami i pięcioma pracownikami zajmującymi się labiryntowym departamentem, takim jak Ministerstwo Obrony i Siły Zbrojne, byłoby całkiem błędne z mojej strony i wprowadzałoby mnie w błąd, gdybym powiedział, że wiemy wszystko, co dzieje się w Porton Na dół. Jest to zbyt duże, abyśmy mogli o tym wiedzieć, a po drugie, dzieje się tam wiele rzeczy, o których nawet nie jestem pewien, że ministrowie są w pełni świadomi, a co dopiero parlamentarzyści.
metal520
2 lata temu
Rosja cieszy sie z tych sankcji, bo sama zaczyna produkowac to co importowala z UE, a Putin ma stoicki spokoj: pies szczeka a karawana idzie dalej
Goebbels.pl
2 lata temu
Dlaczego Goebbelsy z W.P. usuwacie niewygodne wam komentarze.Podobno w naszym kraju nie ma już cenzury, a tym czasem Goebbels mógl by się od was duuuuuuuuuużo nauczyć
soons
2 lata temu
Przyjdzie czas, że idąc wzorem postępowania wobec Rosji /ma udowodnić, że jest niewinna/ powstanie sąd światowy, który ukarze tych, którzy po raz pierwszy w historii użyli bomb atomowych wobec niewinnych mieszkańców miast /bez znaczenia militarnego/, w gruncie rzeczy w celach "naukowych", tu z udowodnieniem winy sprawców tego mordu nie będzie żadnych problemów. Nowiczok przy broni atomowej to "zabawka", nawet przy "kremach do twarzy" made in Półn. Korea. Otruli go, ale on przeżył - to ma być powaga?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić