o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Unia Europejska nakłada sankcje na Rosję. Koniec z bronią chemiczną

62
Podziel się

Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej podjęli decyzję o nałożeniu sankcji na osoby obwinione o udział w otruciu Aleksieja Nawalnego. Rozwój i użycie broni chemicznej będą teraz surowo karane.

Unia Europejska nakłada sankcje na Rosję. Koniec z bronią chemiczną
Władimir Putin. (Getty Images)
bDyMdbrF

Kara nałożona na Rosję za użycie środka bojowego nowiczok. Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej zgodzili się w poniedziałek na nałożenie sankcji na rosyjskich urzędników i organizacje obwiniane o udział w otruciu Nawalnego.

Francja i Niemcy na spotkaniu w Luksemburgu wezwały resztę krajów do reakcji na ten czyn. Decyzję o nałożeniu sankcji podjęto jednogłośnie. Niedługo rozpocznie się zamrażanie aktywów osób podejrzanych o udział w zamachu i wydawanie zakazów podróżowania po Europie.

bDyMdbrH

Wszystko w ramach zwalczania używania i rozprzestrzeniania broni chemicznej. Na liście na razie znajduje się 9 osób. 4 podejrzane o udział w otruciu Nawalnego i 5 podejrzanych o użycie nowiczoka w Salisbury w Anglii.

To oczywiste, że jest to naruszenie Konwencji o zakazie broni chemicznej, które nie może pozostać bez konsekwencji - powiedział niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas.

Przedstawiciele Francji i Niemiec zauważyli również na spotkaniu, że współpraca z Rosją jest bardzo trudna. Według nich Rosja nie przedstawiła wystarczających dowodów na to, że nie jest odpowiedzialna za próbę otrucia Nawalnego.

bDyMdbrN

Sankcje są wymierzone w znane i wysoko postawione osoby. Karom podlegać będą też ludzie odpowiedzialni za otrucie byłego rosyjskiego szpiega i jego córki w Anglii i osoby związane z użyciem broni chemicznej przez reżim syryjski.

Wszystko w ramach walki z używaniem broni chemicznej. Unia Europejska po ostatnim incydencie postanowiła przedłużyć o rok system umożliwiający nakładanie sankcji na kolejne osoby.

Zobacz także: Nakaz zakrywania ust i nosa. Tak Polacy stosują się do obostrzeń
bDyMdbrO
bDyMdbsi
KOMENTARZE
(62)
Jack
3 miesiące temu
A co z Arabia saudyjska za zamordowanie dziennikarza w Turcji i to jak sie okazuje nie jednego czy ktoś słyszał o sankcjach
NEMO
3 miesiące temu
Kiedy skaza winnych wymordowania setek tysięcy Irakijczyków pod pretekstem broni chemicznej,czy Libijczyków i Syryjczyków.Mordowali ta amerykanie przy pomocy NATO
adi
3 miesiące temu
Nie ma to jak dawka dobrego humoru z rana. Unia ma dosyć, unia sankcje nałoży, unia karać będzie. Oni wiedzą jak ludzi rozśmieszyć.
bDyMdbsj
asz
3 miesiące temu
HIPOKRYCI!!!!
gosc
3 miesiące temu
Ale nord stream jest OK?
Najnowsze komentarze (62)
pol
3 miesiące temu
a czy to Rosja truje ? ,jeden z tych co stworzył nowiczoka mieszka w USA
kobuz
3 miesiące temu
Współpraca Niemców z Rosją jest bardzo trudna. Polacy cały czas przeszkadzają budować Nord Stream.
takaprawda
3 miesiące temu
Otruli Nawalnego,a on im uciekł do Niemiec!!!!!Klasyczny przykład powiedzenia: "zabili go i uciekł"!!!!Ludzie trzymajcie mnie!
Samuel
3 miesiące temu
Gdzie jest Cyklon B , gdzie on jest
Masza
3 miesiące temu
A PUTIN OBJĘTY SANKCJAMI CZY NIEMCY Z FRANCJĄ TYLKO JA JA SOBIE ROBIĄ?
POL
3 miesiące temu
Boston Uniwersity " The Iraq death toll 15 years after US invasion " 2.4 mln zabitych BEZ POWODU !!!!!! Kalek ??? jakies 3.6 mln !!! Amputowane dzieciaki czesto slepe , SZOK !!!!! Ukarany ?? Julian Assange , za pokazanie usa kowbojow w akcji !
Wujek z USA
3 miesiące temu
Rosja jak zwykle pójdzie w zaparte, a cala sytuacja kojarzy mi się z bajką golone, strzyżone.
perun
3 miesiące temu
Pamiętajcie, strzelac wplno - truć nie. To jest lepsza śmierć.
bDyMdbsb
mirosław5
3 miesiące temu
Za zdradę i brak wierności ojczyznie jest tylko jedna kara. Poczytajcie słowa hymnu Rosji. U nas na odwrót "Sprzedać kraj to bohaterstwo"
z wikipedii
3 miesiące temu
Większość prac wykonanych w Porton Down do tej pory pozostawała tajemnicą. Bruce George , poseł i przewodniczący Komisji Obrony , powiedział BBC News 20 sierpnia 1999 r., Że: Nie powiedziałbym, że Komitet Obrony zarządza mikro-DERA lub Porton Down. Odwiedzamy go, ale z jedenastoma posłami i pięcioma pracownikami zajmującymi się labiryntowym departamentem, takim jak Ministerstwo Obrony i Siły Zbrojne, byłoby całkiem błędne z mojej strony i wprowadzałoby mnie w błąd, gdybym powiedział, że wiemy wszystko, co dzieje się w Porton Na dół. Jest to zbyt duże, abyśmy mogli o tym wiedzieć, a po drugie, dzieje się tam wiele rzeczy, o których nawet nie jestem pewien, że ministrowie są w pełni świadomi, a co dopiero parlamentarzyści.
metal520
3 miesiące temu
Rosja cieszy sie z tych sankcji, bo sama zaczyna produkowac to co importowala z UE, a Putin ma stoicki spokoj: pies szczeka a karawana idzie dalej
Goebbels.pl
3 miesiące temu
Dlaczego Goebbelsy z W.P. usuwacie niewygodne wam komentarze.Podobno w naszym kraju nie ma już cenzury, a tym czasem Goebbels mógl by się od was duuuuuuuuuużo nauczyć
soons
3 miesiące temu
Przyjdzie czas, że idąc wzorem postępowania wobec Rosji /ma udowodnić, że jest niewinna/ powstanie sąd światowy, który ukarze tych, którzy po raz pierwszy w historii użyli bomb atomowych wobec niewinnych mieszkańców miast /bez znaczenia militarnego/, w gruncie rzeczy w celach "naukowych", tu z udowodnieniem winy sprawców tego mordu nie będzie żadnych problemów. Nowiczok przy broni atomowej to "zabawka", nawet przy "kremach do twarzy" made in Półn. Korea. Otruli go, ale on przeżył - to ma być powaga?
pistytutka
3 miesiące temu
jak ktoś nie rozumie ze oni mają na nas centralnie wywalone to zycze szczęścia, tu nie chodzi o to ze ma być nam lepiej, przeciętny kowalski ma zapierdzielać do końca życia ubrany w kredyty co by nie przyszło mu do głowy protestować, taka rola goja, nie jesteśmy dla nich ludzmi, macie wątpliwości to się zastanówcie skąd wasz uwielbiany prezydent(katolik) tak zna dobrze na pamięć wersy z talmudu ze sypie nimi jak z rękawa(słynny cień mgły), nie macie pojęcia co oni nam szykują.Ciekawy jestem ktory z was zagorzełych katolików umie tak cytować biblię, zna przynajmniej kilka wersów na pamięć.Pamiętajcie żę zabicie goja nie jest grzechem dla wyznawców szatana.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić