Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Polska nałoży sankcje na Białoruś? Prezydent ujawnia

4

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda rozmawiał w piątek z Andrzejem Dudą o sytuacji na Białorusi. Prezydent Polski rozważa możliwość nałożenia krajowych sankcji na Białoruś.

Polska nałoży sankcje na Białoruś? Prezydent ujawnia
Prezydent Andrzej Duda rozważa nałożenie na Białoruś sankcji. (PAP, PAP, EPA)

Andrzej Duda rozmawiał w piątek z Gitanasem Nausedą o sytuacji, jaka panuje na Białorusi. Prezydent Polski zapowiedział, że rozważa nałożenie sankcji.

Polski przywódca powiedział, że rozważa nałożenie krajowych sankcji na Białoruś - czytamy w komunikacie urzędu prezydenta Litwy.

Sankcje nałożyły już Litwa, Łotwa i Estonia. Zostało nimi objętych 30 przedstawicieli władz, m.in. prezydent Alaksander Łukaszenka. Sankcje dotyczą osób, które według wymienionych państw mogły przyczynić się do sfałszowania wyborów i tłumienia późniejszych protestów.

Zobacz także: Swiatłana Cichanouska w Polsce. Wzruszające słowa o mężu. "Zrobiłam to z miłości"

Prezydenci rozmawiali także o sytuacji na granicy z Białorusią. Ustalono, że po czwartkowych groźbach odnośnie zamknięcia granic nie doszło do żadnych konkretnych działań.

Sądzę, że jest to prowokacja, bez konkretnego powodu - powiedział Nauseda.

Prezydenci Litwy i Polski mówili plan wspierania demokracji na Białorusi. Uzgodniono także, że prezydenci spotkają się pod koniec listopada, po wyborach parlamentarnych na Litwie, które odbędą się 11 października.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić