Jan Manicki
Jan Manicki| 

Urodził się zielony pies. Nazwano go Grinch

7

W Gruzji urodził się bladozielony pies. Choć wygląda nieprawdopodobnie, kolor jego sierści jest w pełni naturalny. Właściciel postanowił na cześć książkowego bohatera nadać mu imię Grinch.

Urodził się zielony pies. Nazwano go Grinch
W Gruzji urodził się zielony szczeniak (rustavi2.ge)

Besos Mesarkishvili, mieszkaniec gruzińskiej wioski Ivlita, nie mógł uwierzyć własnym oczom gdy jego suczka owczarka gruzińskiego powiła miot w którym znajdował się bladozielony szczeniaczek. Nie ma wątpliwości, że Grinch, bo tak mały dostał na imię, wyróżnia się spośród swojego rodzeństwa. Jego bracia i siostry urodziły się białe jak mama.

Powiedziano mi, że to pierwszy taki przypadek w Gruzji – powiedział Mesarkishvilli.

Szczeniak urodził się zielony. To jego naturalny i oryginalny kolor

Rzadko kiedy zdarza się, aby szczenię miało zieloną sierść. Dzieje się tak, gdy płody psów o jasnym kolorze mają kontakt w macicy z zielonym pigmentem zwanym biliwerdyną, który farbuje ich włosy w brzuchu matki. Biliwerdyna to ten sam pigment, który powoduje zielony kolor siniaków.

Właściciel nie odda zielonego psiaka. Chce mieć niecodziennego towarzysza

Mesarkishvili zapowiedział, że nie zamierza sprzedawać ani oddawać zielonego psiaka. Podkreślił, że chce go sobie zatrzymać. Dodał także, że bardzo mu się podoba.

Wychowam go i będę miał niezwykłego psa. Mam nadzieję, że nie zmieni koloru – stwierdził właściciel.

Na nieszczęście właściciela, prawdopodobnie pies wkrótce utraci swoją wyjątkowość. Kolor sierści Grincha najbardziej intensywny był w dniu narodzin. Jednak z czasem, gdy pies będzie robił się coraz starszy, zieleń będzie blednąć.

Zielony szczeniak. To nie pierwszy taki przypadek

Chociaż zielone szczenię rodzi się zielone niezwykle rzadko, zdarzały się już podobne przypadki. W zeszłym roku malutki psiak z Karoliny Północnej również urodził się w kolorze limonkowym. Został nazwany Hulk, na cześć bohatera komiksów.

Obejrzyj także: Zielony szczeniak. 43-letnia Polka pokazała zdjęcia

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić