aktualizacja 

Urodziła w windzie. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu

7

Niecodzienne sceny rozegrały się w brazylijskiej miejscowości Anápolis. Kobieta w zaawansowanej ciąży zaalarmowała męża, że zaczyna rodzić. Mimo błyskawicznej reakcji partnera, para nie zdążyła na czas dotrzeć do szpitala. Córka kobiety przyszła na świat w znajdującej się w bloku windzie. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Urodziła w windzie. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu
Brazylia. Déborah Bittar urodziła córkę w windzie. Wspierał ją mąż będący ginekologiem (Instagram, Danilo Almeida)

Niezwykłe narodziny miały miejsce w poniedziałek 19 września w Anápolis w środkowej Brazylii. Gdy tylko Déborah Bittar poczuła skurcze, natychmiast postanowiła udać się do szpitala. Zdążyła jednak dotrzeć tylko do windy. To właśnie tam na świat przyszła jej córka Julia.

W czwartek 13 października świeżo upieczeni rodzice podzielili się dobrą nowiną w mediach społecznościowych. Okazuje się, że mąż Déborah, dr Danilo Almeida, jest ginekologiem. Lekarz przyjął poród w bardzo niecodziennych okolicznościach.

Nie jestem zwolennikiem porodów bez wspomagania i uważam, że bezpieczeństwo jest priorytetem, ale są sytuacje, których zupełnie nie da się przewidzieć. O ile planowaliśmy inny scenariusz jej przyjścia na świat, o tyle atmosfera w tej windzie była bardzo spokojna i wyciszona, w końcu byliśmy świadkami narodzin naszej córki! – napisał tata Julii w mediach społecznościowych.

Brazylia. Dziewczynka przyszła na świat w bardzo niecodziennych okolicznościach

Okazuje się, że całe zdarzenia zarejestrowała kamera monitoringu. Jego fragment para opublikowała na Instagramie. Na filmie można zobaczyć także rodziców opowiadających o całym zdarzeniu.

Nie jest jasne, ile dokładnie trwał niecodzienny poród w windzie. Z relacji wynika jednak, że wszystko poszło bardzo sprawnie.

Déborah była niesamowita. Ten poród należał do niej. Ja tylko kontemplowałem piękno narodzin. To wszystko było bardzo szybkie i niesamowite – podkreślił w rozmowie z lokalnymi mediami dr Danilo Almeida.

Żona ginekologa urodziła w windzie. "Ten poród był dla mnie kompletnym zaskoczeniem"

Nowo narodzona Julia to drugie dziecko Déborah Bittar. Rodzice śmieją się, że dziewczynka bardzo śpieszyła się na świat.

Większość porodów, które przyjmuję, są normalne. Zdarzały się takie, które trwały krócej niż dwie godziny, ale ten był dla mnie zupełnym zaskoczeniem – przekazał jej tata.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Obejrzyj także: Sylwia Peretti: "Urodziłam syna w wieku 18 lat, teraz przeżywam swoją młodość"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić