Dramat na porodówce. Dziecko przeżyło, dla matki "było już za późno"

15

Kristen Roy zapisała się na szczepienie na COVID-19, jednak zachorowała, zanim zdążyła przyjąć dawkę. Stan ciężarnej 38-latki był na tyle ciężki, że trafiła do szpitala. Ostatecznie zmarła, nigdy nie zobaczywszy twarzy swojego dziecka.

Dramat na porodówce. Dziecko przeżyło, dla matki "było już za późno"
Kristen Roy była w ciąży, gdy zaraziła się koronawirusem. 38-latka osierociła syna wkrótce po porodzie (Go Fund Me)

Jak podaje Mirror, kiedy u Kristen Roy zdiagnozowano koronawirusa, była w 22. tygodniu ciąży. Stan zdrowia 38-latki stał się na tyle ciężki, że tydzień później trafiła do szpitala – Roy przebywała pod opieką specjalistów z IU Health Hospital w Bloomington w stanie Indiana.

Koronawirus w ciąży. Chora na COVID-19 zmarła tydzień po porodzie

Ponieważ Kristen Roy miała poważne problemy z oddychaniem, konieczne było podłączenie jej do aparatury tlenowej. Lekarze zdiagnozowali u 38-latki zapalenie płuc, wywołane koronawirusem. Została również przeniesiona do specjalistycznej placówki, Szpitala Metodystów w Indianapolis.

Z czasem stan Roy pogorszył się do tego stopnia, że zagrożone stało się nie tylko życie 38-latki, lecz także jej nienarodzonego dziecka. Aby uratować malucha, lekarze byli zmuszeni przeprowadzić cesarskie cięcie – w czasie zabiegu, wykonanego aż przez 13 osób, matka pozostawała w stanie śpiączki.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepienia kobiet w ciąży. "Zakażone COVID-19 umierają 20 razy częściej"

Lekarzom udało się uratować chłopca, który otrzymał imię Elijah. Ponieważ dziecko przyszło na świat aż 10 tygodni przed terminem, wymagało szczególnej troski lekarzy. Courtney Burke, starsza siostra zmarłej, podkreśla, że gdyby cesarskie cięcie zostało przeprowadzone kilka tygodni wcześniej, jej siostrzeniec nie miałby szans na przeżycie.

Mimo że jej życie było podtrzymywane przez aparaturę, pozwoliła synowi rozwinąć się w swoim łonie na tyle, aby był w stanie przetrwać poród. Kilka tygodni wcześniej nie miałby żadnej szansy – podkreśla Kristen Roy (Mirror).

W grudniu ubiegłego roku Kristen Roy wyszła za mąż, a kilka miesięcy po ślubie okazało się, że jest w ciąży. Matthew, mąż zmarłej 38-latki, apeluje do innych kobiet, a zwłaszcza tych, które spodziewają się dziecka, aby nie zwlekały ze szczepieniem na COVID-19 i zdecydowały się na przyjęcie preparatu w pierwszym możliwym terminie.

Dla niej było za późno, ale nie jest za późno jeszcze dla tylu innych kobiet w ciąży – apeluje Matthew (Mirror).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić