aktualizacja 

USA. "Gang" niedźwiedzi terroryzuje mieszkańców

4

Nie milkną doniesienia o kolejnych włamaniach w okolicy jeziora Tahoe w Kalifornii. Według relacji mieszkańców, za wszystkim stać ma ogromny niedźwiedź. Blisko 250-kilogramowy futrzasty drapieżnik otrzymał nawet przydomek "Hank The Tank". Teraz okazuje się jednak, że miś-włamywacz to tak naprawdę trzy osobniki.

USA. "Gang" niedźwiedzi terroryzuje mieszkańców
Niedźwiedź miał serynie włamywać się do domów w poszukiwaniu pożywienia (The Bear League)

Łupem niedźwiedzi padają zapasy żywności zgromadzone w domach. Pozwoliły im one urosnąć do ogromnych rozmiarów. Na przestrzeni ostatnich miesięcy drapieżniki włamały się do ponad 30 posiadłości.

Niedźwiedzie na celowniku strażników. Poszukują ich w związku z włamaniami

Niedźwiedzie jak dotąd wymykały się amerykańskim służbom. Stanowy Departament Ryb i Dzikiej Przyrody poinformował jednak w czwartek, że wkrótce podejmie próbę schwytania żarłocznych osobników i pobrania od nich próbek DNA. Zwierzęta mają zostać przeniesione w "bezpieczne miejsce", z dala od osad ludzkich.

Wszystko wskazuje na to, że niedźwiedzie nie zapadły w stan hibernacji właśnie dlatego, że odkryły świetny sposób na stały dostęp do pożywienia. – Zatraciły wszelki strach przed ludźmi – zauważa jeden z urzędników.

Ogromny niedźwiedź sterroryzował mieszkańców Kalifornii. "Nauczył się wykorzystywać swój rozmiar i siłę"

Wcześniejsze relacje mówiły o tym, że w okolicy jeziora Tahoe grasuje tylko jeden niedźwiedź. Zakładano, że zwierzę waży mniej więcej 230 kg. Nadano mu nawet imię Hank The Tank.

Nauczył się wykorzystywać swój rozmiar i siłę, by wdzierać się do domów – opisywał rzecznik Departamentu Ryb i Dzikiej Przyrody Kalifornii Peter Tira. – Przejdzie przez drzwi garażowe, przeniknie przez frontowe drzwi. Wpadnie przez okna – dodawał.

Obejrzyj także: Niedźwiedź w czereśniach. Nagranie Nadleśnictwa Baligród

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić