Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

USA. Ksiądz odmawia komunii głosującym za aborcją

168

Amerykański ksiądz Richard Bucci z Rhode Island wydał kontrowersyjny dekret. Zapowiedział, że każdy polityk, który głosował za liberalizacją prawa aborcyjnego, nie może otrzymać komunii świętej. Wzywa innych kapłanów, aby tak jak on, potępili stanowczo aborcję.

USA. Ksiądz odmawia komunii głosującym za aborcją
(East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Proboszcz z parafii Świętego Serca w West Warwick wydał dekret w sprawie udzielania komunii świętej. Nie będzie udzielał sakramentu każdemu politykowi, który popiera aborcję i chce liberalizacji praw.

72-letni ksiądz swoją decyzję ogłosił w ubiegłym tygodniu. Informację przekazał parafianom w formie papierowych ulotek. Ogłoszenie w formie elektronicznej wysłał do polityków.

Zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego ci członkowie legislatury NIE mogą otrzymywać Komunii Świętej, ponieważ wszyscy są urzędnikami stanu Rhode Island, jak również członkami Kongresu reprezentującymi Rhode Island – napisał.

Zobacz także: Aborcje po 24. tygodniu ciąży. Lekarka zabiera głos

W ulotce wymienił także wszystkie osoby z imienia i nazwiska które nie będą mogły otrzymać sakramentu. Zakaz dotyczy nie tylko komunii, ale także bycia świadkiem małżeństwa, chrzestnym czy też lektorem w kościele

Ksiądz z USA uważa, że aborcja nie powinna być legalna

#

Ulotka wywołała spore zamieszanie. Politycy wymienieni w wiadomości wezwali księdza do natychmiastowej rezygnacji ze swoich postulatów, a także z posługi kapłańskiej. Bucci jednak nie ma takiego zamiaru i nie rezygnuje z zamiarów.

Ani nie zrezygnuję, ani nie pójdę na emeryturę. Nie uważam, żeby ktoś, kto dąży do mordowania nienarodzonych powinien mówić księdzu, co ten ma czynić - powiedział w rozmowie z portalem LifeSiteNews

Jeden z polityków złożył skargę do biskupa, ale ten jeszcze się do nie ustosunkował. Kontrowersyjny ksiądz wezwał innych kapłanów, aby poszli w jego ślady i w stanowczy sposób potępili aborcję.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić