Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

USA. Nastolatek skazany na dożywocie po szkolnej strzelaninie

478

W ubiegłorocznej strzelaninie w szkole w Kolorado zginął jeden uczeń, a ośmiu innych zostało rannych. Nastolatek, który przyznał się do strzelaniny, został skazany na dożywocie oraz dodatkowe 38 lat.

USA. Nastolatek skazany na dożywocie po szkolnej strzelaninie
USA. Nastolatek skazany na dożywocie po szkolnej strzelaninie (Instagram)

17-letni Alec McKinney został skazany za strzelaninę w szkole w Highlands Ranch w Kolorado w dniu 7 maja 2019 roku. 19-letni współoskarżony, Devon Erickson, nie przyznał się ani do morderstwa, ani do innych zarzutów. Nastolatka we wrześniu czeka proces.

W lutym br. McKinney przyznał się do morderstwa, usiłowania zabójstwa i planowania go. Na mocy prawa stanu Kolorado, jako nieletni przestępca 17-latek może ubiegać się o zwolnienie warunkowe po 40 latach.

USA. Nastolatek skazany na dożywocie po szkolnej strzelaninie

Przed usłyszeniem wyroku, McKinney przeprosił swoje ofiary. Powiedział, że bierze pełną odpowiedzialność za swoje czyny. "Nie chcę lżejszej kary" - dodał.

Ofiarą strzelaniny był 18-letni Kendrick Castillo. Chłopak chciał powstrzymać napastników. Po odczytywaniu wyroku ojciec zamordowanego chłopaka nazwał McKinneya tchórzem i powiedział, że nastolatek uronił tylko "krokodyle łzy".

17-latek urodził się jako kobieta – jest transpłciowy. Powiedział, że strzelanina miała być zemstą na kolegach ze szkoły, którzy nękali go z tego powodu.

Devon i Alec tuż przed strzelaniną zażyli kokainę i zabrali z domu Ericksona broń, która należała do rodziców chłopaka.

Zobacz także: Ucieczka przed bizonem. Przewróciła się i udawała martwą, by dzikie zwierzę ją zostawiło

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić