USA. Protesty przeciwko Trumpowi. Szokujące nagranie

38

Donald Trump odwiedził Sacramento, gdzie odbył się jego wiec wyborczy. Po spotkaniu prezydenta z obywatelami rozpoczęły się protesty. Policja i protestujący chwytali się brutalnych metod.

USA. Protesty przeciwko Trumpowi. Szokujące nagranie
Moment zdarzenia. (Twitter\TheSun)

Sytuacja miała miejsce nieopodal McClellan Park, gdzie prezydent Donald Trump rozmawiał z obywatelami m.in. na temat ostatnich pożarów w Kalifornii. Wśród wielu popierających reelekcję Trumpa znalazło się także wielu przeciwników jego prezydentury. Ruszyła kontrmanifestacja - podaje "The Independent".

Policja próbowała zapanować nad tłumem, jednak, jak pokazuje poniższe nagranie, w zdecydowanie zbyt brutalny sposób. Na Twitterze opublikowano film, na którym widać, jak protestujący wchodzi na maskę wozu policyjnego. Policjanci nie zatrzymali radiowozu, tylko wręcz przyspieszyli.

Z impetem wylądował na ziemi

Manewry policjantów zrzuciły protestującego na asfalt. Wokół niego zgromadził się tłum ludzi, którzy próbowali mu pomóc lub gwałtownie gestykulowali do policjantów. Wkrótce wezwano ratowników medycznych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sacremento Bee podaje, że tego typu incydent nie jest jedyny. Tego dnia, według źródła, inny pojazd nieznanego sprawcy wcześniej staranował dwóch protestujących. Zdania na temat zachowania policjantów są podzielone, niektórzy komentujący wyrażają oburzenie na ich brutalność. Inni uważają, że protestujący pierwszy zaatakował policję, wchodząc na maskę radiowozu.

Zobacz także: Nagranie z Rudy Śląskiej. Jedno z aut uderzyło rowerzystę
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić