o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Miliony ptaków spadły na ziemię. Naukowcy nie wiedzą, co się stało

62
Podziel się

Naukowcy przyznają, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli. Setki tysięcy, a może nawet miliony martwych ptaków znaleziono w przeciągu ostatnich kilku tygodni w USA. Biolodzy z uniwersytetu stanowego w Nowym Meksyku próbują ustalić przyczyny śmierci ptaków wędrownych.

Miliony ptaków spadły na ziemię. Naukowcy nie wiedzą, co się stało
Martwe ptaki wędrowne znaleziono w Nowym Meksyku, w USA.
bECKCYeZ

Pierwsze informacje o martwych ptakach wędrownych pojawiły się 20 sierpnia. Wtedy zbagatelizowano sprawę. Wkrótce jednak na terenie całego stanu Nowy Meksyk w USA zaczęto znajdować kolejne nieżywe ptaki, m.in. wróble, kosy i muchołówki. Naukowcy zachodzą w głowę, co jest przyczyną masowych zgonów ptaków.

To straszne. To setki tysięcy, a może nawet miliony nieżywych ptaków - mówi prof. Martha Desmond z departamentu ryb, dzikiej przyrody i ekologii na uniwersytecie w Nowym Meksyku.
bECKCYfb

Mieszkańcy Nowego Meksyku donoszą, że martwe ptaki spotykali m.in na szlakach turystycznych, strzelnicach rakietowych i w innych miejscach. Według ich relacji ptaki, które normalnie żyją tylko w krzewach i na drzewach, widziano na ziemi. Snuły się w poszukiwaniu jedzenia. Niektóre z nich nawet pozwalały ludziom zbliżać się do siebie.

Naukowcy nie wykluczają, że powodem dziwnego zachowania ptactwa mogą być m.in. pożary w Kalifornii. Z ich powodu ptaki zmuszone są do wcześniejszej migracji. Jak twierdzi profesor Desmond, odlatują, zanim są na to gotowe, zanim zgromadzą wystarczająco dużo tłuszczu potrzebnego do przeżycia.

Dodatkowo w wyniku pożarów niektóre z ptaków musiały zmienić swój dotychczasowy kierunek migracji. Z drugiej strony umieranie ptaków na masową skalę zaczęło się jeszcze przed gigantycznymi pożarami w Kalifornii. Może minąć jeszcze kilka tygodni, zanim naukowcy ustalą, co się stało.

bECKCYfh
Zobacz także: Czarna wdowa kontra wąż. Zaskakujące nagranie po finale pojedynku
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECKCYfC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(62)
Ewa
12 miesięcy temu
5G robi swoje :( i testy na niebie smug które nie są smugami kondensacyjnymi :(
maciek
rok temu
nasi przyjaciele wspaniali kowboje testują nową truciznę
pawel
rok temu
ptaki nie są odporne na promieniowanie nadajników … naukowcy do tego dojdą za około 100 lat ...
bECKCYfD
Pompa🏪
rok temu
To są czajki?
Nie wiecie?
rok temu
Poczytajcie na temat HAARP.
👽👽👽
rok temu
🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸
czloax
rok temu
W ateistycznym zacietrzewieniu, byle potwierdzić wątłą teorię ewolucji, z jednego zęba "odtwarzają" całego dinozaura łącznie z piórami a nie potrafią zbadać całego ptaszka? A z tym zębem okazało się, że to był ząb świni (musieli gada usunąć z muzeum).
Ifo🏪
rok temu
Naukowcy do dzisiaj nie wiedzą co stało się z k0zami wypasanymi na wyspie przez ludzi rafala😳
aaa
rok temu
To przez Trzaskowskiego i zatrucie Wisły...
Darek
rok temu
Dziś podali w Rzeczypospolitej, że pracodawca może wyrzucić pracownika jeżeli nie podda się tym szczepieniom.. A co będzie jeżeli działanie tych szczepień przyniesie odwrotne, szkodliwe działanie, kto będzie za to odpowiadał?!.. Najpierw robią, później myślą!.. Cywilizacja!..
Donpol
rok temu
Jedyny powód to ludzie i ich postęp
bbb
rok temu
zaczyna sie depopulacja
Winniczka
rok temu
Korwin na Króla
bECKCYfv
Armagedon
rok temu
Elon Mask i jego grupa trzymających władzę, z ich G5 i Starlink to może być realna przyczyna, warto sprawdzić jak działa na żywe organizmy, a eksperymenty rozpoczęto właśnie w USA i bratnich krajach anglojęzycznych
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić