o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Tak potraktowali wojskowego. Szok w USA

154
Podziel się

W USA burzę wywołało nagranie zarejestrowane w miejscowości Windsor w stanie Virginia. Biali policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli samochód Afroamerykanina o latynoskich korzeniach. Funkcjonariusze bez wyraźnej przyczyny wyciągnęli broń i trzymali mężczyznę na muszce. Sprawa trafi do sądu, a policjantom mają zostać postawione zarzuty.

Tak potraktowali wojskowego. Szok w USA
Podczas interwencji policjanci mieli cały czas celować z broni palnej w kierunku zatrzymanego.
bDZNLktN

Caron Nazario jest Afroamerykaninem o latynoskich korzeniach. Pełni funkcję podporucznika Korpusu Medycznego Armii Stanów Zjednoczonych. 5 grudnia 2020 roku wracał do domu ze służby, kiedy w pewnym momencie został zatrzymany przez policję.

Celując z broni w kierunku Nazario, funkcjonariusze zażądali, aby mężczyzna opuścił samochód. Ten nie chciał jednak wykonać ich polecenia. Powiedział, że obawia się o swoje życie. – Powinieneś się bać – odparł jeden z funkcjonariuszy.

bDZNLktP

Brutalna interwencja policji. Spryskali go gazem pieprzowym i zakuli w kajdanki

Światło dzienne ujrzały nagrania z policyjnych kamer pokazujące agresywne zachowanie policjantów w stosunku do zatrzymanego. Sam Nazario także postanowił nagrać interwencję swoim telefonem komórkowym. Na filmach widać, jak funkcjonariusze pryskają mężczyźnie w twarz gazem pieprzowym i zakuwają go w kajdanki.

Służę temu krajowi i tak jestem traktowany? – pyta wojskowy.

Oficjalnym powodem zatrzymania mężczyzny było to, że jego samochód nie miał tylnej tablicy rejestracyjnej. Mężczyzna wiózł jednak tymczasową tablicę przyklejoną do szyby.

bDZNLktV

Policjanci mieli próbować zastraszyć Nazario, mówiąc mu, że jeżeli złoży na nich skargę, to postawione zostaną mu zarzuty wymykania się organom ścigania i czynnej napaści na funkcjonariuszy. Mogłoby to potencjalnie zrujnować wojskową karierę mężczyzny.

Policjanci oskarżeni o uprzedzenia rasowe. "Takie zachowanie nie będzie tolerowane"

Podporucznik Nazario postanowił, że nie może tego tak zostawić. Mężczyzna wynajął prawnika. 2 kwietnia do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Joe Gutierrezowi i Danielowi Crockerowi, dwóm policjantom przeprowadzającym interwencję.

bDZNLktW

Adwokat Jonathan Arthur podkreśla, że jego zdaniem zachowanie policjantów było motywowane kolorem skóry jego klienta. Dodał, że chce pociągnąć ich do odpowiedzialności. Ma to być także przesłanie dla wszystkich funkcjonariuszy organów ścigania.

Chcę żeby wiedzieli, że takie zachowania nie będą tolerowane – podkreśla prawnik.

Sprawa jest szeroko komentowana w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ostatnich miesiącach dochodziło do wielu napięć rasowych, stanowiących pokłosie m.in. śmierci George'a Floyda. - Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego, do kur**, to było konieczne? - napisała na Twitterze Mary Trump, bratanica byłego prezydenta USA, która podobnie jak wielu komentujących nie może zrozumieć, dlaczego mundurowi w Windsor w ogóle wyciągnęli broń.

bDZNLktX
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZNLkuq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(154)
Hheheh
miesiąc temu
Fucking USA Police
Jankes
miesiąc temu
Dziwię się ze od razu go nie zastrzelili przecież u nich to normalne.
levake
miesiąc temu
I dobrze, niech wiedza ze jak ktos sie boi wysiasc, albo nie chce isc do wiezienia to sie go nie zatrzymuje, bo on sie boi. Nie wiem co w tym dziwnego.
bDZNLkur
maciek
miesiąc temu
w starożytnym Rzymie też dawano hołocie coraz więcej praw ,czym to się skończyło dobrze wiemy
Nnok
miesiąc temu
Oficer wojska a nie potrafi zareagować na polecenia wydawane przez policję ciekawe jak słuchają go podwładni mający większy arsenał na pasie.sąd wojskowy i solidna kara jakby wyszedł od razu to nie byłoby problemu a tak funkcjusze muszą się tłumaczyć bo baran myślał że jak wojo to wsio może
antyfan
miesiąc temu
bulwersacja, to jest w małych umysłach. jeśli policjant każe wyjść, wychodzisz. Jeśli każe zostać, zostajesz. stosujesz się do poleceń, jest OK. to jest czarna presja na białych, nic więcej. gdyby się zachował, jak chce policja było by szybko, miło i po temacie.
obojętność
miesiąc temu
mam mieszane uczucie i jestem po niczyjej stronie bo dla mnie amerykański policjant i żołnierz to symbole terroryzmu więc jak się kłócą miedzy sobą to mam to gdzieś
Heniek
miesiąc temu
Afroamerykanin latynoskiego pochodzenia .Czyli kto?Ciężko to jakoś ogarnąć.
Polka
miesiąc temu
Teraz to i wariaci w policyjnych mundurach niestety. Nie wiadomo co to teraz im w glowie im siedzi
adam
miesiąc temu
Potencjalni mordercy w mundurach. To już nie pierwszy wypadek w USA. Niech w końcu zaprowadzą porządek u siebie, a nie mieszają się do spraw w Europie.
Twój nick
miesiąc temu
U nas, w środku Europy, w 21 wieku, biała policja pałuje białych obywateli za noszenia na wierzchu Konstytucji RP. Taką mamy formę demokracji.
wer
miesiąc temu
dlaczego jest tak mało afro policjantów? trzeba umieć czytać!
dos
miesiąc temu
może to dziwić ale tutaj policja musi niestety być ostrożna bo jak wiadomo tutaj nikt się z policją nie patyczkuje tak jak w polsce tylko od początku roku w samym Chicago nafaszerowali ponad 20 policjantów ołowiem
bDZNLkuj
Gisbern
miesiąc temu
Idzie na zmianę pogody.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić