o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Policjant z Ostródy strzelał do psa. Nie został zatrzymany

297
Podziel się

Policja to formacja, która stoi na pierwszej linii walki o bezpieczeństwo. Ale czasem w jej szeregach trafiają się ludzie, którzy nie powinni nosić munduru. Tak jest w przypadku policjanta z Ostródy, który - jak ustaliło o2 - postrzelił z wiatrówki psa.

Policjant z Ostródy strzelał do psa. Nie został zatrzymany
Policję wezwali właściciele zwierzęcia. Okazało się, że do czworonoga strzelał funkcjonariusz policji. (Getty Images)
bEEgVSkB

Ta historia jest bulwersująca i przejmująca. Mirosław O., dyżurny komendy powiatowej policji z Ostródy, został złapany, jak strzelał z wiatrówki do psa. Do zdarzenia doszło 4 kwietnia na terenie miejscowości Stawiguda, gdzie policjant mieszka.

Jak ustaliło o2, policjant wraz z synem wybrał się postrzelać. Z wiatrówki postrzelił psa należącego do mieszkańców ww. miejscowości. Pies ma przestrzelone płuco.

Właściciele postrzelonego zwierzęcia zorientowali się, co się dzieje, i wezwali policję. Przybyły na miejsce patrol zabrał policjanta i jego syna do komendy miejskiej w Olsztynie.

bEEgVSkD
Zobacz także: Akcja CBŚP. Bandyci chcieli porwać dziecko

Próba zamiecenia pod dywan?

Przesłaliśmy w tej sprawie pytania do komendy powiatowej w Ostródzie i komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie. Wydaje się, że w policji nie ma wielkiej woli wyjaśnienia sprawy.

bEEgVSkJ
Olsztyńscy policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia z dnia 04.04.2021r., w którym (...) miało dojść do zranienia psa. W tej sprawie nikt nie został zatrzymany, a udział osób uczestniczących w tym zdarzeniu jest przedmiotem wyjaśnień - brzmi odpowiedź komendy miejskiej w Olsztynie.


KMP informuje także, że o sprawie został poinformowany prokurator, jednak "odstąpił od uczestnictwa w czynnościach". Jeszcze bardziej zastanawiająca jest odpowiedź komendy powiatowej w Ostródzie.

Wobec funkcjonariusza, którego sprawa dotyczy, Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie wszczął postępowanie dyscyplinarne w związku z naruszeniem zasad etyki zawodowej. Funkcjonariusz nie był zawieszony w czynnościach. Dalsze postępowanie wobec niego będzie uzależnione od wyniku postępowania prowadzonego w sprawie tego zdarzenia przez policjantów KMP w Olsztynie - brzmi odpowiedź z "powiatówki".
bEEgVSkK

Według naszych informacji Mirosław O. przyznał się do postrzelenia zwierzęcia. Dlaczego więc nie postawiono mu zarzutów? Dlaczego odpowiada tylko za "naruszenie etyki zawodowej"? Dlaczego prokurator odstąpił od udziału w czynnościach? Kilka pytań, na które póki co nie ma odpowiedzi ciśnie się na usta. Przesłaliśmy je też do komendy w Ostródzie.

Ulubieniec komendanta

Cała sprawa ma jeszcze jeden wymiar. Mirosław O. uchodzi - według naszych rozmówców - za policjanta cieszącego się dużą sympatią komendanta powiatowego, podinsp. Marcina Danowskiego. Mają być dobrymi znajomymi.

bEEgVSkL

Danowski powierzył Mirosławowi O. prezesurę policyjnego klubu strzeleckiego. Sam Danowski zaś, który wcześniej stworzył w komendzie policyjny chór i właśnie klub strzelecki, ma mieć duże zakusy na stanowisko komendanta wojewódzkiego w Olsztynie. Awantura z udziałem jego ulubieńca z pewnością w tym nie pomoże.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEgVSle
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(297)
Kornik
2 miesiące temu
No jo to se tak myślę że pulicyjant no to czasami musi poszczylać a bo po co miołby te giwere nosić bes synsu. Noo tam dejta spokuj ludzie bo un może se tam wypioł ze z jedne setke albo piwo (no tam piwa to ze śtyry)... No tam jymu tyn piesek to się wzioł pomylijoł ze ź wrublim i un wtedy szczelił a przecie pomyłka rzecz ludzko jest....
gacek
2 miesiące temu
Szwendający się pies zagrażał bezpieczeństwu jego dziecka, użył tylko wiatrówki a mógł broni służbowej. Ukarać właściciela psa za brak nadzoru.
Uczciwy glina
2 miesiące temu
Gdzie są obrońcy zwierząt? Już atakować o zwolnienie tego policjanta ze służby.
bEEgVSlf
Uczciwy glina
2 miesiące temu
Może ktoś tak dla sportu, również strzeli do tego policjanta?
Klapa
6 miesięcy temu
Pies nie odpowiadał na komendy jego wina
Obserwator
6 miesięcy temu
Pan Maziewski wymyśla artykuł w którym 90% to zmyślona historia i jeszcze sam sobie go komentuje żeby nabić lajki hahaha śmiech na sali i to ma być poważny portal???
Powązki
6 miesięcy temu
Co za czasy. Pies wali do psa. To gdzie taki skończy?
Obiektywny
6 miesięcy temu
Coś mało obiektywności w tym artykule. Osobiście nie toleruję takich zachowań ale z treści artykułu biją emocje. Mam przeczucie, że autor nie nawidzi policji i smaruje takie teksty bez uprzedniego sprawdzenia faktów. Policjant jest opisany mocno stronniczo. Gdybym ja strzelał w lesie, to mogłoby mi się to samo przytrafić. Sam kiedyś byłem świadkiem postrzelenia psa w podobnej sytuacji, w lesie. Chociaż jedyne co mogę osobiście zarzucić temu policjantowi, to GŁUPOTĘ i brak profesjonalizmu. Tym bardziej, że jest jakimś tam szefem kółka strzeleckiego.
TRDS
6 miesięcy temu
A kto normalny teraz idzie do Policji ? Mają braki kadrowe to biorą różny element stąd takie historie.
prawo i spraw...
6 miesięcy temu
W panstwie PiS?
fff
6 miesięcy temu
Plotkami się zajmujecie!!!
laska Bobaska
6 miesięcy temu
Pan Komendant po przeprowadzeniu śledztwa ogłosi że to pies strzelał do policjanta ! !
Gość
6 miesięcy temu
Pisowska milicja. Strzelają do psów, gazują ludzi. Jeszcze kilka lat rządów tej bandy i będą strzelać do ludzi.
bEEgVSkX
abc
6 miesięcy temu
Bandziory w mundurze! Wstyd to za mało powiedziane!! Do Wywałki ze stanowiska za brak ETYKI !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić