o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

USA: Turcja zamieszana w wykorzystywanie dzieci jako żołnierzy

7
Podziel się

Departament Stanu USA twierdzi, że Turcja jest jednym z państw zamieszanych w wykorzystywanie dzieci jako żołnierzy. To pierwszy kraj NATO oskarżany o takie praktyki. Może to jeszcze bardziej pogorszyć stosunki między USA i Turcją.

USA: Turcja zamieszana w wykorzystywanie dzieci jako żołnierzy
USA oskarżają Turcję (Getty Images)
bEEuHnmJ

W czwartek Departament Stanu USA ogłosił najnowszy raport dotyczący handlu ludźmi. Stany Zjednoczone dodały Turcję do listy państw, które w ciągu ostatniego roku były zamieszane w wykorzystywanie dzieci jako żołnierzy.

Z raportu wynika, że Turcja zapewniała "namacalne wsparcie" Dywizji Sułtana Murada. To frakcja syryjskiej opozycji, która według USA rekrutowała i wykorzystywała dzieci jako żołnierzy.

bEEuHnmL

Wysoki rangą urzędnik Departamentu Stanu wspominał także o wykorzystywaniu dzieci w Libii. Zaznaczył, że Waszyngton ma nadzieję na współpracę z Ankarą, aby rozwiązać ten problem.

Po raz pierwszy członek NATO został umieszczony na liście związanej z ustawodawstwem zwalczającym wykorzystywanie dzieci jako żołnierzy. Turcja, jako szanowany lider regionu i członek NATO, ma możliwość zajęcia się sprawą rekrutowania i wykorzystywania dzieci-żołnierzy w Syrii i Libii - powiedział urzędnik cytowany przez agencję Reutera.
bEEuHnmR

Stosunki między USA i Turcją mogą się pogorszyć

Media podkreślają, że decyzja amerykańskiej dyplomacji o umieszczeniu Turcji na liście prawdopodobnie jeszcze bardziej skomplikuje i tak już napięte stosunki między Ankarą a Waszyngtonem.

Zobacz także: Konflikt polsko-izraelski. Prof. Dudek: Czeka nas kryzys

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEuHnnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Mama
3 miesiące temu
⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣No i wszystko się wylało.. Ciekawe dlaczego jeszcze o tym nie napisaliście. Napiszecie pewnie jak będzie już za póżno i nie bedzie można nic zrobic.. Jak ktoś jeszcze nie wie o co chodzi można sobie wpisac w internet Kawanelicka Bloggspot
Hela
3 miesiące temu
O co chodzi? W powstaniu warszawskim też wykorzystywano dzieci... mają teraz w W-wie swój pomnik.
adam
3 miesiące temu
No i te dzieci nie są LGBT, nieładnie.
bEEuHnnn
Sebastian
3 miesiące temu
USA doprowadził do tego wszystkiego.Po 2 wojnie światowej to najgorszy bandyta.
Monika
3 miesiące temu
USA to moze Turcji SKOCZYĆ.
marek
3 miesiące temu
Od lat i od zawsze.
Monika
3 miesiące temu
Od zawsze szczegolnie w Afryce dzieci są żołnierzami i usa jako straznik Teksasu o tym wie.Turcja jest za silnym krajem zeby USA pogroziło palcem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić