Wstyd dla Polski i Polaków. Nagranie ambasady USA niesie się w sieci

2265

Zagraniczne media rozpisują się o Polsce, niestety w dość niechlubnym tonie. Chodzi o społeczność LGBT i mowę nienawiści.

Wstyd dla Polski i Polaków. Nagranie ambasady USA niesie się w sieci
Parada Równości w Warszawie. (Getty Images)

Amerykańska Ambasada w Warszawie zareagowała w sprawie społeczności LGBTQ+ w Polsce. Na oficjalnym Twitterze ambasady USA pojawiło się kilka postów dotyczących równości i tolerancji. Nie wszystkim Polakom się to spodobało. Pojawiło się wiele komentarzy siejących mowę nienawiści.

Odpowiedzią na atak było opublikowanie wideo o tytule "#WordsMatters". Klip zatytułowany pokazuje członków polskiej społeczności LGBT czytających nienawistne komentarze pod postami o równości.

Słowa mają znaczenie. Poprosiliśmy kilka osób z polskiego środowiska LGBTQI+ o przeczytanie komentarzy, które pojawiają się pod naszymi postami o równości. Czas skończyć z nienawiścią - napisano na oficjalnym Twitterze Ambasady USA w Warszawie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie obyło się bez echa. Sprawę opisało BBC i inne zagraniczne media. Wspomniano tam również o słowach prezydenta Andrzeja Dudy, które padły podczas kampanii prezydenckiej, gdy nazwał społeczność LGBTQ+ "ideologią" czy o niechlubnie słynnych również na całym świecie "strefach wolnych od LGBT".

Zobacz także: Abp Głódź odpowiada dziennikarzom. "Nikogo nie skrzywdziłem”
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić