Wróć na
Ewelina Kolecka
|

USA wycofuje się z WHO. Jest reakcja

101
Podziel się

Donald Trump zdecydował, że Stany Zjednoczone przestaną być częścią WHO. Na temat decyzji prezydenta USA zabrali głos europejscy politycy. Wyrazili obawy, że w konsekwencji może dojść do zakłócenia międzynarodowej współpracy w walce z pandemią COVID-19.

USA wycofuje się z WHO. Jest reakcja
Donald Trump zdecydował, że Stany Zjednoczone nie będą częścią Światowej Organizacji Zdrowia (Getty Images, Pool)
bCNvJMqJ

Prezydent USA od wielu miesięcy krytykował działalność Światowej Organizacji Zdrowia. Zdaniem Donalda Trumpa WHO nie zdołała poradzić sobie z pandemią COVID-19. Regularnie oskarżał również kierownictwo organizacji o faworyzowanie Chin i zatajanie informacji odnośnie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

USA wycofuje się z WHO. Europejscy politycy o decyzji Donalda Trumpa

Decyzję Donalda Trumpa skomentował Jens Spahn. Niemiecki minister zdrowia uważa, że przez wycofanie się USA międzynarodowa współpraca będzie poważnie utrudniona. Zapowiedział również, że europejskie państwa staną się inicjatorami reformy WHO.

bCNvJMqL
Globalna dynamika infekcji pokazuje, że są wymagane skoordynowane działania. Aby walczyć z pandemią, potrzebujemy większej współpracy międzynarodowej. Europejskie państwa zainicjują reformy #WHO – napisał minister na Twitterze @jensspahn.

Zobacz też: WHO: ''Koronawirus może nigdy nie odejść"

Podobnego zdania jest Arancha González Laya. Minister spraw zagranicznych Hiszpanii uważa, że Światowa Organizacja Zdrowia powinna dysponować większą autonomią. Zdaniem polityk należy podjąć międzynarodowe działania, które pozwolą przygotować się na przyszłe pandemie.

bCNvJMqR

Niemiecki polityk Juergen Hardt uważa, że Donald Trump szkodzi interesom Europy i własnego państwa. Wyraził opinię, że "próżnię" powstała po Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie będą chciały wypełnić Chiny. Przewiduje, że takie działania jeszcze bardziej utrudnią przeprowadzenie reform w Światowej Organizacji Zdrowia.

Można przewidzieć, że Chiny będą próbowały wypełnić tę próżnię. To jeszcze bardziej skomplikuje niezbędne reformy w Organizacji – wyjaśnił Juergen Hardt (Fox News).
bCNvJMrm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(101)
wbb
4 tyg. temu
Zamiast poprzeć Trampa w jego decyzji i wycofać państwa UNI z WHO, politycy krytykują jedyną słuszną decyzję. Co stoi na przeszkodzie powołać do tego celu inną międzynarodową organizację, już bez Chin ?
Karo
4 tyg. temu
USA odeszło i nagle stwierdzili że reforma WHO jest potrzebna, brawo
kody
4 tyg. temu
Ciekawe że tylko jankesi mają nabiał żeby ostro reagować na poczynania WHO. Podobnie nie chcą współpracować ze skorumpowanym Interpolem, Europolem i wieloma innymi instytucjami które rzekomo mają nas - obywateli - chronić.
bCNvJMrn
obserwator
4 tyg. temu
Sluszna decyzja prezydenta Trumpa zrobila swoje.Czesc politykow UE przejrzala na oczy i o to chodzi.Czas aby sie obudzic z letargu.
8787
4 tyg. temu
W walce z pandemią trzeba wieszać tych co ją wytwarzają a nie zwalać winy na nietoperze.
Najnowsze komentarze (101)
E nde
3 tyg. temu
Ten człowiek uważa się za specjalistę w wielu dziedzinach s co zrobił we własnym kraju? Tysiące zakażonych tysiące zmarłych dobrze jest być za murami i odgrodzony od realnego świata Ameryki bieda skany i chorobą tak przedstawia się dziś dobrobyt a z drugiej strony bogactwo i arogancja
////???
4 tyg. temu
słusznie zrobił brawo PANIE PREZYDENCIE , ktos musi mocno zareagować na spóźnione reakcje swiatowej organizacji zdrowia , i to samo powinni zrobic w EUROPIE , po co płacic pieniadze jak brak sukcesów ?
WeźNiepierdol
4 tyg. temu
Buhahaha skoordynowane działania? Jakie mieliście SKOORDYNOWANE działania? Każdy kraj robił co chciał. Kłamstwa i manipulacja a później panika...
Marek
4 tyg. temu
Wyrazili obawy europejscy politycy, że w konsekwencji może dojść do zakłócenia międzynarodowej współpracy w walce z pandemią COVID-19 bo zabraknie kasy dla nich zeby sie podzielic.
afrykaner
4 tyg. temu
ONZ też powinno się rozpaść.
tyrty
4 tyg. temu
Trump ma rację, WHO działa jak mafia, to nie ma nic wspólnego ze zdrowiem, oni nawet pojęcia nie mają co to ochrona zdrowia, w 2009 była pandemia ogólnoświatowa grypy i żadnych obostrzeń, żadnego liczenia dziennego zakażonych, żadnego zamykania krajów, a teraz co ?? WHO zależało aby rynki upadały, żeby potem więcej zyskać, tak działa kapitalizm
zzzzz
4 tyg. temu
WHO dba tylko o interesy koncernów farmaceutycznych od których dostaje łapówki. Dla nich pacjent się nie liczy tylko kasa.
xtx
4 tyg. temu
Można mieć sad i stare spróchniałe drzewa dające robaczywe owoce. Można też te drzewa wyciąć i posadzić nowe drzewka. Jest jedno ale. Zanim te drzewa dadzą pierwsze plony może minąć kilka lat a zanim te plony będą odpowiednio duże to sporo osób w tym czasie głodować. Chcecie coś nowego to trzeba to stworzyć ale nie zamiast ale obok. Niech poczują oddech konkurencji na plecach...
bCNvJMrf
mark
4 tyg. temu
madra decyzja
markiz
4 tyg. temu
Dobra decyzja Trumpa.Reszta państw powinna zrobić to samo.A co do obawa o Chiny.Heheheh niech u siebie założą WhO.Nasz who może być w każdym innym państwie ustalone wspolnie ze Stanami i Europą.!!!!
Tiktak
4 tyg. temu
Usa sie wycofuje a Szwecja wlasnie przelala 400milionow. Tylko nie pamietam czy pisali o koronach czy euro.
Prawidłowo.
4 tyg. temu
USA first, Poland second.
Dziwne?
4 tyg. temu
Gołym okiem widać, że to chińska organizacja.
jogi
4 tyg. temu
tu nie chodzi o to że Stany odejdą tu chodzi o kasę wpłacali najwięcej na tą instytucję
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić