Wróć na
Aleksander Sławiński
|

WHO zaniepokojone. Ponowny wzrost liczby zakażeń w Europie

103
Podziel się

Liczba nowych przypadków koronawirusa w Europie znów zaczyna rosnąć. Światowa Organizacja Zdrowia przestrzega, że na kontynencie znów może dojść do przeciążenia szpitali i niekontrolowanego rozwoju pandemii.

WHO zaniepokojone. Ponowny wzrost liczby zakażeń w Europie
Według WHO koronawirus znów może doprowadzić do przeciążenia szpitali w europejskich państwach. (Getty Images)
bCZHgqQB

Podczas wideokonferencji WHO dyrektor organizacji na Europę dr. Hans Kluge ostrzegał przed powrotem najgorszej fazy epidemii na Stary Kontynent. Zapowiadał, że kontynuacja trendu wzrostowego może ponownie doprowadzić do zapaści służby zdrowia w wielu krajach.

Kluge zaznaczał, że w zeszłym tygodniu odnotowano w Europie największy wzrost liczby zainfekowanych od dawna. Dodatkowo w 11 krajach zauważono niepokojące zwiększenie się wskaźnika reprodukcji wirusa.

Według danych WHO, obecnie odnotowuje się około 20 tysięcy nowych zakażeń tygodniowo oraz 700 ofiar śmiertelnych. Lekarz nie wymienił co prawda krajów, gdzie sytuacja jest wyjątkowo niepokojąca, jednak po sprawdzeniu statystyk możemy dowiedzieć się, że najwięcej zakażeń jest obecnie zdecydowanie w Rosji, gdzie dziennie jest ich wciąż ponad 7 tysięcy.

bCZHgqQD

Czytaj także:

Koronawirus w Europie. Nowe przypadki

Wzrost przypadków dotyczy m.in. Szwecji i Portugalii, a trudna sytuacja panuje nadal w Wielkiej Brytanii. Wielu chorych odnotowuje się też na Ukrainie oraz Białorusi.

Obecnym epicentrum choroby wciąż pozostaje Ameryka Południowa, szczególnie Brazylia, gdzie odnotowano już niemal 1,2 miliona zachorowań, a liczba ofiar często przekracza tysiąc dziennie. Coraz gorzej wygląda również sytuacja w Afryce.

bCZHgqQJ

Istnieją jednak obawy, że wraz z końcem lata COVID-19 wróci do Europy. Na całym świecie zarażonych zostało już niemal 9,7 miliona osób, z czego około 490 tysięcy zmarło. Według WHO do końca tygodnia należy się spodziewać przekroczenia bariery 10 milionów przypadków koronawirusa.

Czytaj także: Wakacje a epidemia. Plaże będą nowymi ogniskami koronawirusa

bCZHgqRe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
Sylwia
3 miesiące temu
Gdzie bylo WHO w listopadzie jak juz sie rozprzestrzeniala Korona w Chinach?Gdzie bylo WHO w Nowy Rok chinski,gdzie najwiecej Chinczykow sie buja po swiecie?Nie bylo niepokoju????ten smieszny pan nie powinien juz siedziec na tym stolku
Samjuzniewiem
3 miesiące temu
A ja chcę żeby to się już skończyło. Prawda czy nie. Ilu ludzi tyle opinii. Jedni wierzą inni nie i dla obu grup jest to nie zdrowe 😶. Dla wierzących normalnie można się załamać na każdym kroku słysząc umrzemy, nic nie będzie normalnie. I dla nie wierzących z tego samego powodu. Osobiście nie wiem w co już wierzyć chyba jestem po środku. I boję się i coś mi nie pasuje. Przepraszam obie grupy jeśli godzę w ich przekonania. Poprostu przekazy płynące ze świata i mediów nie są spójne. Osobiście nie znam nikogo kto by miał styczność z tym i mam nadzieję że tak zostanie.
Stanowcza
3 miesiące temu
Chińczycy już przejęli sektor przemysłowy teraz jeszcze tylko sektor usługowy i rolniczy. No i Europa należy do nich.
bCZHgqRf
Maryla.
3 miesiące temu
Rozwiązać WHO to nie będzie się niepokoić.
Śmieszne WHO
3 miesiące temu
Na początku "Mafia" WHO głosiła że nie ma zagrożenia nic się nie dzieje a teraz nie dają żyć człowiekowi i bombardują co róż nowymi informacjami że wirus to wirus tamto !!!! Zero wiarygodności w nich jeśli byl taki zły wirus czemu nie zapobiegliscie temu ?? W końcu jesteście WHO ?! Ale nie im chodzi o zastraszanie ludzi to jest teraz ich zadanie !
Najnowsze komentarze (103)
amen
3 miesiące temu
teraz głos ma Gebrejesus i w niego trzeba wierzyc :D
doWHO
3 miesiące temu
trzeba było nie p...ć głupot że maseczki nieskuteczne, że Chiny sobie świetnie radzą, że wsyzstko pod kontrolą, że granic nie trzeba zamykać, że lotów nie trzeba odwoływac... dzięki waszej "polityce" wirus pięknie rozpowszehcnił sie po świecie!
.,.,
3 miesiące temu
WHO niech będzie zaniepokojone swoim upolitycznieniem!
Krzysztof
3 miesiące temu
WHO to zajmuje się promocją aborcji (zabijania nienarodzonych) oraz wmawianiem ludziom , że LGBT to jest najwyższa forma doskonałości seksualnej! Zmuszają kraje do postępowania wg ich wytycznych. WHO do likwidacji!
pawel
3 miesiące temu
co robiła WHO pod koniec ubiegłego roku ??? kawka , gazetka, pierdoły ...
przypomnijmy
3 miesiące temu
Kosciół domagał sie zniesienia zakazu zgromadzeń bo spadła ilosc zgonów ale teraz kosciół jest zadowolony.Liczba umarlaków powieksza sie . Będzie kasa.
Wredna
3 miesiące temu
Niech WHO szykuje się na odszkodowania krajom upadającym gospodarczo. Ciekawe czy Chiny im pomogą w spłacie tych odszkodowań.
Ech
3 miesiące temu
Glównym powodem powrotu wirusa jest WHO.
bCZHgqQX
Koko
3 miesiące temu
WHO zaniepokojone, przecież to ta jednostka wspólnie z Chinami dopuściła do ludobójstwa nie ostrzegając świat, że z laboratorium została wypuszczona broń biologiczna przeciwko ludzkości.
Dana
3 miesiące temu
Gospodarki całego świata zwolniły,wszystkie produkty strasznie podrożały.Prrzechodnie pozamykane.Ktoś na tym robi ogromne pieniądze.A WHO dalej straszy.Dlaczego zmarłym na koronę nie robi sie sekcji?Może to dało by odp.na ten wirus.
Edrien
3 miesiące temu
Się nie dziwię he, kasa odpływa za sianie paniki.
MaMi
3 miesiące temu
To już chyba tylko WHO jest zaniepokojone.
Obserwator.
3 miesiące temu
Koronaświrus to perfidny plan elit finansowych w celu wprowadzenia Nowego Porządku Świata.
Słoń Benjamin
3 miesiące temu
Ciekawe kiedy wszyscy się zbuntują ? Jak na razie dla WHO , BG i korporacji farmaceutycznych jesteśmy jak motłoch. Każą szmatę na gębę założyć - zakładamy. W domach siedzieć - siedzimy. Testy chińskie robią jak zwierzętom. W izolacji na kwarantannie siedzieć - siedzimy. Aplikacje śledzące kontakty za chwilę będą obowiązkowe a koniec szczepioneczka z wkładką. Koronaściema ma bardzo konkretne cele.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić