aktualizacja 

To zrobił więzień w USA. Nagranie krąży po sieci

40

Ta scena mogłaby znaleźć się w dobrym filmie sensacyjnym. Główną rolę odegrał Timothy Chapelle, który uciekł z więziennej furgonetki. Cała akcja nie skończyła się jednak dla niego pomyślnie. Został zatrzymany, a lista zarzutów wobec niego znacznie się wydłużyła.

To zrobił więzień w USA. Nagranie krąży po sieci
Mieszkańcy nagrali ucieczkę przestępcy (Instagram, TikTok)

Wszystko wydarzyło się w miejscowości Tyler w stanie Teksas. Furgonetka zatrzymała się na światłach przy Gentry Parkway, gdy nagle przewożony nią więzień postanowił... opuścić pojazd w trybie natychmiastowym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Zielona Góra. Pijany mężczyzna zaczął kraść pieniądze z kasy w Warce. Reakcji kobiety za barem się nie spodziewał
Wykopał część zabezpieczającą, jak również okno, wyskoczył przez nie i uciekł - opisywał wydarzenia Larry Smith, lokalny szeryf.

Dalszą akcję możemy już zobaczyć na filmie, który trafił do sieci. Widać na nim, jak mężczyzna w pomarańczowym więziennym stroju ucieka ulicami miasta, a szeryf goni go pieszo.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Mundurowy przyznał, że ucieczce winna jest źle wyposażona furgonetka, nieprzystosowana do przewodu więźniów. Wystarczyło, że Chapelle kopnął w kratę zabezpieczającą okno, a śruby zostały wyrwane.

Coraz dłuższa lista zarzutów niedoszłego uciekiniera

Podczas desperackiej ucieczki przestępca włamał się do dwóch domów przy drodze. W jednym z nich przebywali mieszkańcy. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Chapelle został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Pojmanie zbiega obserwował Esteban Rodriguez, który pracował niedaleko z ekipą budowlańców.

Przygotowywaliśmy się do lunchu. Widzieliśmy, jak więzień wyszedł z jednego z domów. Wracał do środka i wtedy wszyscy się na niego rzucili. Ja i mój tata chcieliśmy pomóc, ale czekaliśmy, aż mundurowi zwrócą się o wsparcie - powiedział świadek w rozmowie z telewizją KLTV.

Chapelle miał odpowiedzieć przed sądem za przestępstwa kryminalne mniejszej wagi. Teraz zostanie oskarżony również o ucieczkę i usłyszy jeszcze dwa zarzuty włamania. Brawurowa akcja nie wyjdzie mu więc na dobre.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić