aktualizacja 

Usiłował wciągnąć kobietę do auta. Został zatrzymany przez policję

98

Dantejskie sceny miały miejsce na poboczu drogi. Na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który podjechał do 27-latki i usiłował siłą wciągnąć ją do swojego auta. W interwencji wzięli udział funkcjonariusze policji z Kartuz (woj. pomorskie).

Usiłował wciągnąć kobietę do auta. Został zatrzymany przez policję
Agresywny 27-latek znajduje się już w rękach funkcjonariuszy policji (KPP w Kartuzach)

Zdarzenie potwierdziła sierżant Aldona Domaszk. Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach relacjonowała, że do poszkodowanej w sprawie podjechał nieznany mężczyzna. Włączył światła awaryjne, po czym podjął próbę wciągnięcia 27-latki — wbrew jej woli — do swojego pojazdu.

Chciał wciągnąć kobietę do auta. Przeszkodziła mu policja

W trakcie napaści mężczyzna wykrzykiwał do 27-latki, że teraz jedzie z nim. Na szczęście kobiecie udało się uciec przed agresywnym kierowcą.

Funkcjonariusze kartuskiej policji nie zbagatelizowali zgłoszenia. Zgromadzony w toku śledztwa materiał pozwolił im ustalić tożsamość poszukiwanego mężczyzny. W efekcie do zatrzymania doszło jeszcze tego samego dnia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Przypadki napaści seksualnej w "taksówkach na aplikację". Ofiar jest coraz więcej. "Skandal!"

Sierżant Aldona Domaszk wskazała, że zatrzymany usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadał za zmuszanie przemocą do określonego zachowania. Prokurator Rejonowy z Kartuz skierował do sądu wniosek, na mocy którego wobec mężczyzny zastosowano także środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Spędzi tam kolejne trzy miesiące.

Mężczyzna usłyszał zarzut, który dotyczy zmuszania przemocą do określonego zachowania. Na wniosek Prokuratora Rejonowego z Kartuz sąd zastosował wobec 27-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu — cytuje sierż. Domaszk TVN24.

Za swój czym zatrzymany będzie odpowiadał przed sądem. Zarzut z artykułu 191 § 1 Kodeksu karnego, o którego naruszenie jest podejrzewany, przewiduje dla sprawców karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić