Usłyszał charakterystyczny odgłos. Matka znęcała się nad dziećmi

250

Do 5 lat więzienia grozi 28-letniej mieszkance Lubawy (woj. warmińsko-mazurskie) za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad trójką swoich dzieci. Wszystko wyszło na jaw po tym, jak maleństwa przyszedł odwiedzić tata i usłyszał awanturę i odgłos uderzenia.

Usłyszał charakterystyczny odgłos. Matka znęcała się nad dziećmi
Do 5 lat więzienia grozi 28-letniej mieszkance Lubawy (Policja)

Lubawscy policjanci otrzymali w zeszłym tygodniu zgłoszenie od jednego z mieszkańców miasta. Mężczyzna przyszedł w odwiedziny do trójki swoich dzieci i usłyszał, że za drzwiami mieszkania dzieje się coś niedobrego. Słyszał głos awanturującej się matki i odgłos wymierzonego dziecku ciosu.

Znęcała się nad trójką własnych dzieci

Kiedy mężczyzna wszedł do środka, zobaczył ślad na twarzy swojej starszej córki. O zdarzeniu niezwłocznie poinformował policję, po czym zaopiekował się dziećmi. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, postanowili porozmawiać z sąsiadami 28-letniej matki.

Okazało się, że ta awantura to nie był pierwszy taki przypadek. Okazało się, że kobieta opiekowała się dziećmi często pod wpływem alkoholu, przez co dochodziło do licznych kłótni. Matka wyzywała maluchy, poniżała, biła, szarpała, nie przyrządzała posiłków, ubierała nieadekwatnie do pogody.

Często też urządzała nocne imprezy, zakłócając dzieciom spoczynek nocny, niszczyła mienie domowe - przekazała Komenda Powiatowa Policji w Iławie.

Matce grozi do 5 lat więzienia

28-latka została zatrzymana, po czym usłyszała zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad własnymi dziećmi. Kodeks karny przewiduje za to karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt. Mieszkanka Lubawy najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Zobacz także: Ksiądz o kontaktach na Białorusi. „Migranci są tylko i wyłączenie elementem tej gry”
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić