Uśmiechnięty Tusk razem z Kaczyńskim. Bomba od WOŚP na koniec licytacji

117

A gdyby tak Donald Tusk i Jarosław Kaczyński stanęli razem, ramię w ramię i – uśmiechając się przy tym promiennie – zachęcali Polaków do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Tak, to możliwe. Na razie wyłącznie na rysunku, który można wylicytować na jednej z ostatnich aukcji WOŚP podczas 32. finału. Kto da więcej za ten obrazek?

Uśmiechnięty Tusk razem z Kaczyńskim. Bomba od WOŚP na koniec licytacji
Rysunek przedstawia Tuska i Kaczyńskiego (Facebook.com, Jurek Owsiak)

Występy głośnego duetu Jarosław Kaczyński - Donald Tusk zazwyczaj są pełne "fałszywych nut".

Wzajemnych oskarżeń, obelg i złośliwości. Dziś trudno wyobrazić sobie czołowych polskich polityków, grających w jednej orkiestrze. Nawet w Sejmie toczy się nieustający spór o to, kto zagra pierwsze skrzypce. Właśnie dlatego rysunek, który trafił na aukcję, wywołał tak ogromne emocje.

Widzimy na nim Tuska i Kaczyńskiego, pokazujących "serduszko nad serduszkiem WOŚP" (ich dłonie układają się w kształt serca). Politycy uśmiechają się promiennie i wyglądają, jakby tworzyli naprawdę zgrany duet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Julia Kamińska wspiera WOŚP. Aktorka wpadła na genialny pomysł

Jak poinformował w mediach społecznościowych Jurek Owsiak, grafika (podano jedynie inicjały autora) została przesłana do fundacji już po 32. finale WOŚP. Spodobała się zarówno pracownikom organizacji, jak i internautom. Trafiła więc na aukcję w ostatniej chwili i wesprze cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pokazałem to na swoim Facebooku i rozpętała się prawdziwa, jedyna w swoim rodzaju pozytywna, kosmicznie pozytywna, dyskusja. Komentarze, jakie nigdy w innych okolicznościach by nie powstały. Mój komentarz był taki – kto najbardziej ciepło i przyjacielsko skomentuje tę wizję artysty, otrzyma rysunek w prezencie. Ale tak dużo było propozycji, aby to wylicytować, że choć to odważne z naszej strony to… licytujemy! – wyjaśnił Owsiak.

"Tusk i Kaczyński w jednym stali domu"

Zgodnie z zapowiedzią, grafika przedstawiająca "pojednanie wrogów" została przekazana na aukcję. Ale chętni muszą się pospieszyć, bo trwa ona tylko jeden dzień. Na razie w licytacji udział bierze 10 osób, a aktualna cena to... 6600 zł! Kto da więcej?

Zdaniem Jerzego Owsiaka, ta grafika to "najpiękniejszy, najbardziej kosmiczny, symbol podsumowujący 32. Finał WOŚP". I choć trudno będzie zobaczyć zdjęcie, przedstawiające taką scenę (nigdy nie mówmy nigdy, wszak cuda się zdarzają), na rysunku wszystko jest możliwe!

"Koniec świata" – napisała w komentarzu jedna z internautek. Pamiętajmy jednak, że WOŚP gra nie tylko do końca świata, ale i jeden dzień dłużej!

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Przypomnijmy: choć 32. finał WOŚP już za nami, wiele licytacji internetowych zakończy się dopiero 9 lutego, a ostateczny termin na rozliczenie zbiórki ustalono na 7 marca. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić