Ustawili telebim na bloku i transmitowali orędzie Putina

Mieszkańcy rosyjskiego Tiumenia mogli posłuchać przemówienia Władimira Putina nawet w drodze do pracy. Orędzie prezydenta Rosji zostało pokazane na telebimie, który został ustawiony na jednym z bloków.

Ustawili telebim na bloku i transmitowali orędzie Putina
Władimir Putin przemawia do narodu. (Getty Images, 2022 Getty Images)

W Tiumieniu w Rosji, który liczy ponad 800 tysięcy mieszkańców, rosyjska propaganda działa na szeroką skalę. Jak widzimy w mediach społecznościowych, orędzie Władimira Putina zostało pokazane na telebimie, który został ustawiony na jednym z bloków. Wystąpienia nie było słuchać, ale można było zobaczyć i przeczytać słowa prezydenta Rosji.

Zachód wywołał konflikty w wielu krajach, a mimo to twierdzi, że sama Rosja zamierza "zaatakować" Europę. Jednocześnie obce państwa same wybierają "cele", w które należy uderzyć, i mówią o wysłaniu wojsk na Ukrainę. Konsekwencje będą bardzo tragiczne - podkreślił Putin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zmasowany atak z powietrza. Piloci Mi-8 odcięli konwoje od Awdijiwki

Oprócz tego prezydent Rosji w swojej wypowiedzi zarzucił Stanom Zjednoczonym oraz sojusznikom "demontaż europejskiego systemu bezpieczeństwa". Putin kreuje swoją osobę na orędownika trwałego porządku świata i zaprasza inne kraje do uczestnictwa w nowej osi państw Eurazji.

Podobny telebim, na którym mieszkańcy mogli oglądać wystąpienie Putina, pojawił się także na jednej z bibliotek w Moskwie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Tusk komentuje wystąpienie Putina

Prezydent Rosji Władimir Putin w swoim wystąpieniu do narodu przekonywał, że Zachód chce sprowokować konflikt nuklearny. Na te słowa stanowczo zareagował Donald Tusk.

Nie ulega wątpliwości, że słowa Putina o tym, że Rosja zbroi się i de facto przestawiła na tryb wojenny, są prawdziwe. Nie tylko agresywna retoryka, ale także decyzje, jakie zapowiedział w tym wystąpieniu prezydent Putin dotyczące zwiększenia samowystarczalności Rosji i przestawienia gospodarki na tryb wojenny - mówił premier Donald Tusk.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić