Wiktoria Policha
Wiktoria Policha| 
aktualizacja 

Usterka w Boeingu 737-800 z polskimi turystami na pokładzie. Samolot godzinami krążył nad Polską

598

Samolot linii lotniczych Enter Air z Gdańska na Fuerteventurę miał wylecieć o godzinie 16:00. Na miejsce miał dotrzeć o 20:25. Przez wiele godzin krążył nad Polską. Załoga po starcie samolotu zgłosiła problem techniczny.

Usterka w Boeingu 737-800 z polskimi turystami na pokładzie. Samolot godzinami krążył nad Polską
Od trzech godzin krąży nad Helem. Samolot z polskimi turystami wyleciał z Gdańska (Flightradar24)

Samolot linii Enter Air wyleciał z Gdańska w niedzielę po południu na hiszpańską wyspę Fuerteventura. Według aplikacji Flightradar24 wylot zaplanowano na godzinę 16:00, w rzeczywistości samolot wyleciał o 16:59. Rejs numer ENT72UM miał dotrzeć na miejsce o 20:25. Przez ponad trzy godziny Boeing 737-800 krążył nad Polską. Na pokładzie znajdowali się polscy turyści. Był to lot czarterowy.

Załoga samolotu zgłosiła usterkę

Rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego Gdańsk, Agnieszka Michajłow przekazała w rozmowie z o2.pl, że po starcie, ekipa samolotu zgłosiła usterkę techniczną.

Załoga po starcie samolotu zgłosiła usterkę techniczną. W międzyczasie nad Trójmiastem przeszła burza. Ekipa zgłosiła, że będzie lądować, ale bezpiecznie może zrobić to dopiero po jakimś czasie. Planowany czas lądowania to 20:00 - powiedziała nam Agnieszka Michajłow.

Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę Portu Lotniczego Gdańsk, początkowo samolot miał lądować w Poznaniu. Ostatecznie załoga podała, że lądowanie odbędzie się w Warszawie. Sytuacją turystów lecących na Wyspy Kanaryjskie mają zająć się linie lotnicze Enter Air.

Według nieoficjalnych informacji przekazywanych na Twitterze, samolot nie mógł wylądować w Gdańsku z powodu pełnego baku. Latając nad polskim morzem, maszyna miała spalać paliwo lotnicze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przed godziną 20:00 samolot zmienił kierunek. W danych aplikacji pojawił się kod transpondera 7700 informujący o niebezpieczeństwie. Według informacji podanych przez Flightradar24, maszyna skierowała się do Warszawy na Lotnisko Chopina.

Zobacz także: Engine number 2 failed after takeoff Enter Air Boeing 737-800 (SP-ENU) #ENT72UM Gdańsk Feurteventura
Enterair #ENT72UM utrzymywał się przez 3 godziny po starcie z Gdańska. Powodem jest problem techniczny. Samolot kieruje teraz na Lotnisko Chopina w Warszawie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Samolot wylądował w Warszawie, jak wynika z aplikacji Flightradar24. Ziemi dotknął około godziny 20:40. Przez czas trwania lotu samolot śledziło ponad 30 tys. osób.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Enter Air to polska, czarterowa linia lotnicza powstała w 2009 roku. Najczęściej podróżują nią turyści, którzy wykupili wycieczki w biurach podróży.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Ograniczenia na Okęciu i Modlinie. Ekspert o negocjacjach: Straciliśmy cenne godziny
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić