aktualizacja 

Uwaga! Oszuści podszywają się pod InPost. Możesz stracić wszystkie pieniądze!

5

Oszuści nawet na moment nie ustępują. Przy okazji świątecznych zakupów zaczęli podszywać się pod firmę kurierską InPost. Próbują nakłonić do instalacji złośliwego oprogramowania z rodziny Cerberus.

Uwaga! Oszuści podszywają się pod InPost. Możesz stracić wszystkie pieniądze!
Oszuści podszywają się pod InPost (Wikimedia Commons)

Rokrocznie wiele osób kupuje prezenty i różne rzeczy na święta za pośrednictwem internetu. Nie inaczej jest tym razem. Liczba takich transakcji nawet wzrosła, a to ze względu na pandemię koronawirusa.

Niezwykle popularne stały się paczkomaty InPost. Mnóstwo osób zamawia przesyłki z odbiorem w tych wielkich maszynach. Uważają, że to bardzo wygodne rozwiązanie.

Popularność InPostu próbują wykorzystywać oszuści. Rozsyłają SMS-y, w których podszywają się pod firmę kurierską. Nakłaniają do pobrania fałszywej aplikacji z internetu.

InPost. Oszuści w akcji. Oto przykładowa wiadomość

Jeżeli dostaniesz np. taką wiadomość, jak ta poniżej, koniecznie ją zlekceważ i nie pobieraj żadnej aplikacji!

InPost: przesylka zostala dostarczona do paczkomatu. Kod odbioru wygenerujesz przez aplikacje: inpost(.)kody-odbioru(.)net/pobierz

Pobranie złośliwego oprogramowania może doprowadzić do potężnych strat. Na naszym smartfonie "zamelduje się" trojan bankowy, dzięki czemu oszuści uzyskają dostęp do naszego konta bankowego. O ostrożność apeluje m.in. CERT Polska.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić