aktualizacja 

"Uwaga, poszukujemy świadków". Kobieta i nastolatka nagrane w Płońsku

396

Na jednym z przejść dla pieszych w Płońsku doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Policja opublikowała nagranie wideo z kamery monitoringu, na którym widać moment potrącenia 14-latki na hulajnodze elektrycznej. Sprawczyni odjechała z miejsca zdarzenia.

"Uwaga, poszukujemy świadków". Kobieta i nastolatka nagrane w Płońsku
14-latka została potrącona (Policja)

W ostatnich latach hulajnogi elektryczne zdobyły ogromną popularność w Polsce i za granicą. Jednoślady to gadżet, bez którego wielu Polaków nie wyobrażają sobie już życia. Użytkownicy docenili szeroko rozbudowane floty popularnych firm, które za przystępną cenę udostępniają urządzenie na określony czas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: IMGW alarmuje. Najbliższe godziny kluczowe

Osoby jeżdżące hulajnogami elektrycznymi zaczęły stanowić liczną grupę wśród uczestników ruchu drogowego. Zarówno oni, jak i kierowcy aut, rowerzyści oraz piesi, muszą zachować szczególną ostrożność przy każdym manewrze. Hulajnogi elektryczne poruszają się szybko i niemalże bezdźwięcznie. Stanowi to dodatkowe ryzyko i zwiększa groźbę zderzenia lub potrącenia.

24 listopada ok. godz. 18:19 na rondzie przy Miejskim Centrum Kultury w Płońsku doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Kamera monitoringu nagrała 14-latkę, która pokonywała przejścia dla pieszych na hulajnodze elektrycznej. Na jednym z nich dziewczyna została potrącona przez samochód osobowym. Moment wypadku dokładnie widać na nagraniu wideo.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Sprawczynią zdarzenia była kierująca fiatem grande punto. Kobieta po wjechaniu w czternastolatkę nie udzieliła jej pomocy. Nie wiadomo, czy poszkodowana podniosła jakieś obrażenia. Na nagraniu można zobaczyć, że po uderzeniu podniosła się, weszła wraz z hulajnogą na chodnik i porozmawiała z winowajczynią. Nie widać było również, aby nastolatka starała się ją zatrzymywać.

Policja prosi świadków oraz osoby posiadające informacje na temat kolizji o kontakt telefoniczny z dyżurnym KPP w Płońsku pod nr. 47 703 35 00 lub z funkcjonariuszami Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji pod nr. 47 703 35 19.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić