oprac. Danuta Pałęga| 

Valeriia wyszła do szkoły. Zniknęła. Niemcy szukają m.in. w Polce

2

Niemiecka policja poszukuje 9-letniej Valerii z Döbeln w Saksonii, która zaginęła w poniedziałek, 3 czerwca, w drodze do szkoły. Istnieje podejrzenie, że dziewczynka mogła opuścić Niemcy, dlatego obszar poszukiwań rozszerzono na Polskę, Czechy i Ukrainę.

Valeriia wyszła do szkoły. Zniknęła. Niemcy szukają m.in. w Polce
Dziewczynka zaginęła w Niemczech (Pixabay)

Valeriia, 9-letnia mieszkanka Döbeln, wyszła do szkoły w poniedziałek rano o godzinie 6.50. Miała dotrzeć do szkoły autobusem, ale nie ma pewności, czy do niego wsiadła.

Wiadomo, że nie dotarła na lekcje. Nauczyciele nie powiadomili rodziców o jej nieobecności.

Gdy dziewczynka nie wróciła do domu po lekcjach, zaniepokojeni rodzice zgłosili jej zaginięcie na policję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zaginięcie Christophera Daigle. Przyjaźń, która zakończyła się tragedią

Zaginęła 9-letnia Valeriia. Poszukiwana jest również na terenie Polski

Poszukiwania rozpoczęły się natychmiast w Döbeln i jego okolicach. Policja zaangażowała mieszkańców, prosząc ich o sprawdzenie swoich piwnic i ogrodów.

Funkcjonariusze przeszukiwali teren z psami tropiącymi, a nad miastem latał policyjny helikopter. Mimo intensywnych działań, nie znaleziono żadnych śladów Valerii.

Rodzice dziewczynki zostali przesłuchani przez policję. Okazało się, że nie są już razem, ale matka dziewczynki zapewniała, że utrzymują dobry kontakt z ojcem, mimo pewnych problemów.

Policja potwierdziła, że kontaktowała się z ojcem, który zapewnił, że dziecko nie jest z nim. Jednak służby nie wykluczają żadnej możliwości, w tym przestępstwa czy przemocy.

Służby niczego jednak nie wykluczają - także tego, że doszło do przestępstwa i aktu przemocy - podaje za rzecznikiem policji fakt.pl.

Obszar poszukiwań rozszerzono na Polskę, Czechy i Ukrainę. - Współpracujemy nie tylko z Ukrainą, ale także z Polską i Czechami, ponieważ szlaki komunikacyjne są tam długie - powiedział "Bildowi" rzecznik policji Andrzej Rydzik.

Valeriia i jej matka pochodzą z Ukrainy i mieszkają w Niemczech od 2022 roku, podczas gdy ojciec dziewczynki nadal przebywa w Ukrainie.

źródło: fakt.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić