Wróć na
Aleksander Sławiński
|

W Hiszpanii wrze. Gdzie się podział były król Juan Carlos?

33
Podziel się

Były król Hiszpanii, Juan Carlos, wokół którego toczy się skandal korupcyjny, zszokował rodaków i postanowił opuścić swoją ojczyznę. Trwają spekulację na temat tego, gdzie mógł wyjechać monarcha.

W Hiszpanii wrze. Gdzie się podział były król Juan Carlos?
Juan Carlos wyjechał z Hiszpanii nie informując społeczeństwa, gdzie zamierza się udać. (PAP/EPA, PAP/EPA/Sergio Barrenechea, Sergio Barrenechea)
bCYNLAJN

Hiszpańskie media gorączkowo zastanawiają się na tym, gdzie udał się były król kraju, Juan Carlos, który w poniedziałek oświadczył, że postanowił opuścić ojczyznę. Ogłoszenie planów emigracji było szokiem dla wielu Hiszpanów.

Juan Carlos, który w 2014 roku abdykował na rzecz swego syna Filipa, jest oskarżany o przyjęcie niemal 65 milionów łapówki w związku z kontraktami na budowę kolei dużych prędkości w Arabii Saudyjskiej pomiędzy Mekką a Medyną.

Czytaj także:

bCYNLAJP

Król Hiszpanii opuszcza kraj

W poniedziałkowym oświadczeniu były król stwierdził, że choć opuszcza kraj, to pozostaje do dyspozycji prokuratury w związku z toczącym się śledztwem. Informacje na temat podejrzanych przepływów finansowych na jego szwajcarskich kontach zostały ujawnione ledwie kilka tygodni wcześniej.

Jak twierdzi gazeta "La Vanguardia", w poniedziałek rano Juan Carlos miał wyjechać do Portugalii, skąd wraz z przyjaciółmi czekał na lot na Dominikanę. Potwierdza to również dziennik ABC.

Gazeta "El Confidential" pisze tymczasem, że dużo bardziej prawdopodobny jest jego wyjazd do Francji lub Włoch. Z kolei portugalskie media również typują, że przyjechał do tego kraju, wskazując miasta Estoril lub Cascais, nie podając jednak, czy to ostateczny cel podróży eksmonarchy.

bCYNLAJV

Sama Dominikana również nie potwierdza, jakoby Juan Carlos miał znaleźć się na jej terenie. Przez wielu Hiszpanów decyzja byłego króla jest uznawana za akt tchórzostwa. Dziwi ich tym bardziej, że uznawany on jest powszechnie za symbol przemian demokratycznych, które miały miejsce w kraju w latach 70., po śmierci generała Francisco Franco.

Jacek Czaputowicz odejdzie z MSZ. Kto przejmie jego stanowisko? Tomasz Siemoniak wymienił 2 nazwiska

bCYNLAKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
chłop
2 miesiące temu
Żeby król był przestępcą ! Koniec świata !
asia
2 miesiące temu
Wstyd ! Na starość ucieka przed swoimi rodakami.
Kazik
2 miesiące temu
W korupcyjnej Polsce znikają miliardy i nie ma żadnej burzy. Dla nuworyszy lepszego sortu 65 milionów toż to drobne, o których nie wypadałoby nawet wspominać.
bCYNLAKr
Gość
2 miesiące temu
Spytajcie obecnego króla. Chyba tatuś powiedział jemu dokąd jedzie.
grzegozr124
2 miesiące temu
a tak na powaznie nasz zygmunt stoi w tym samym miejscu i nie bierze w łape
Najnowsze komentarze (33)
arava
2 miesiące temu
Przecież to Król. To jaka prokuratura? To jest jego państwo. Może robić co chce. Albo zlikwidować monarchię i zwykły obywatel. Albo jak u ruskich, zabili cara, stworzyli potwora. Stalin. I tak już zostało.
Tu i teraz
2 miesiące temu
to i tak pikuś w stosunku lewych interesów kryształów smoleńskich i ich prezesa...
Tu i teraz
2 miesiące temu
ewangelista naciągnął polskich podatników na dziesiątki milionów na lipne przetargi , maseczki i respiratory...i gdzie prokuratura ?
Tu i teraz
2 miesiące temu
taki Sasin naciągnął wszystkich polskich podatników na 70 milionów i jeszcze śmieje nam się bezczelnie w twarz ...i gdzie prokuratura ?
Gienek
2 miesiące temu
A kto w Hiszpanii nie brał łapówki niech pierwszy rzuci kamieniem
śmiechuwarte
2 miesiące temu
a co to król? to krwiopijca !! zawsze Pan wyzyskiwał normalnego podatnika tak było,jest i będzie .Człowiek uczciwy by się bał i brzydził wywyższać ,jesteśmy wszyscy takim samym prochem ziemi czy to biedak czy król reszta to iluzja,fatamorgana ,ułuda dla naiwaniaków
JK1
2 miesiące temu
Król biorący łapówki tym bardziej może być symbolem demokratycznych przemian.
król
2 miesiące temu
Umarł król niech żyje król.!!!!!!
bCYNLAKj
BrakZgody
2 miesiące temu
Jedni krzyczą: "Wieszać!", drudzy krzyczą: "Koronować!".
non passeran
2 miesiące temu
Jak tak dalej pójdzie to jeszcze Franco odkopią. Hiszpania już parę razy była republiką i zawsze się to źle kończyło. Zresztą funkcjonowanie tego państwa jako monarchia nie wypada wcale lepiej.
Tomek
2 miesiące temu
Aa nasz król siedzi dalej na Nowogrodzkiej.
Średniowiecze
2 miesiące temu
Królowie? Pazie?
Zżdzich
2 miesiące temu
To skandal, aby król Hiszpanii przyjmował łapówkę tylko 65 mln. Co prawda to on nie wziął tych pieniędzy i to są tylko pomówienia bo te pieniądze dostała kochanka króla i szejka a prawdopodobnie za tą imprezę zapłacił tylko szejk. Tak było w przypadku Epsteina, bawił się książę Andrzej a za wszystko płacił Epsteina. Co prawda panie były nieletnie i jest afera. W przypadku króla nie było takiego problemu bo kochanka nie miała zastrzeżeń co do bycia wykorzystywaną. Przecież jeszcze nie tak dawno król miał prawo pierwszej nocy, zresztą nie tylko król. .
Jaszczur
2 miesiące temu
zniknął i nikt nie będzie za nim płakać!!! A gdzie jest? To proste tam gdzie angielska królowa :)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić