Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Nowe ognisko COVID-19 w Europie. 200 tys. Hiszpanów w blokadzie

102

Władze Katalonii zdecydowały się na wdrożenie blokady wokół hrabstwa Segria. To konsekwencja gwałtownego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 w stolicy regionu. Masowe zarażenia miały miejsce m.in. w schronisku dla osób bezdomnych.

Nowe ognisko COVID-19 w Europie. 200 tys. Hiszpanów w blokadzie
(Getty Images)

Według "Associated Press" w hrabstwie Segria mieszka 200 tysięcy osób. Spośród nich około 131 tysięcy zamieszkuje miasto Lleida, gdzie miała miejsce większość zachorowań. Jak udało się ustalić, ogniska COVID-19 stanowią firmy zajmujące się zbieraniem owoców, budynek mieszkalny, dom opieki oraz schronisko dla osób bezdomnych.

Koronawirus w Hiszpanii. Blokada hrabstwa Segria

Na temat sytuacji w Segria zabrał głos Quim Torra. Kataloński polityk oświadczył na konferencji prasowej, że podjęcie decyzji było trudne, ale konieczne. Ministerstwo Zdrowia Katalonii potwierdziło w Lleidzie 4030 przypadków koronawirusa, co stanowi 60-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłym tygodniem.

Blokada weszła w życie w sobotę 4 lipca o godzinie 12. Osoby, które planują przyjazd do miasta Segria, będą wpuszczane tylko przez kolejne cztery godziny.

Po godzinie 16 nikomu nie będzie wolno opuścić hrabstwa ani do niego wjechać. Wyjątek stanowią osoby, które muszą udać się na zamknięty teren z takich względów jak praca.

Zobacz także: Zobacz też: Wielki rabunek w Hiszpanii. Ukradł 2 mln maseczek
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić