W kominiarce podszedł do bankomatu. Świadkowie od razu zareagowali

6

Gorzyccy policjanci otrzymali zgłoszenie o dziwnie zachowującym się mężczyźnie. Wybierał on pieniądze z bankomatu, na twarzy miał założoną kominiarkę. Okazało się, iż jest to obywatel Niemiec, który był poszukiwany.

W kominiarce podszedł do bankomatu. Świadkowie od razu zareagowali
W kominiarce na twarzy wybierał z bankomatu pieniądze. Zareagowali świadkowie (Policja)

W poniedziałek 15 maja br. tuż po godzinie 22:00 policjanci Komisariatu Policji w Gorzycach (województwo śląskie) otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który wybierał pieniądze z bankomatu przy ulicy 1 Maja w Godowie i miał w tym czasie na twarzy założoną kominiarkę.

Zgłaszający poprosił o sprawdzenie powodu dziwnego zachowania tego mężczyzny i poinformował, że wraz ze znajomym "przypilnują" go do czasu przyjazdu służb.

Mundurowi, którzy pilnie pojechali na ulicę 1 Maja w Godowie zastali tam 3 mężczyzn i ustalili powód interwencji. Następnie wylegitymowali i sprawdzili zatrzymanego przez świadków mężczyznę w systemach policyjnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polskie celebrytki oszukane "na policjanta". Lewandowska ostrzega

Szybko się okazało, że mężczyzna w kominiarce to obywatel Niemiec, poszukiwany przez polskie służby.

Okazało się, że jest to poszukiwany w celu odbycia zastępczej kary 8 dni pozbawienia wolności obywatel Niemiec. 45-latek od 2021 roku ukrywał się przed organami ścigania, często zmieniał miejsce pobytu - relacjonuje policja.

Dzięki czujności mieszkańców poszukiwany mężczyzna został zatrzymany i trafił za kratki, gdzie w końcu odsiedzi zaległą karę. Policja nie zdradziła, jakie przestępstwo ma na sumieniu Niemiec. "Zastępcza kara pozbawienia wolności" oznacza, że początkowo został ukarany w innej formie, ale np. uchylał się od zapłacenia grzywny i tym samym zmieniono karę na pozbawienie wolności.

Pamiętaj, masz wpływ na bezpieczeństwo w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Jeśli widzisz coś niepokojącego, powiadom odpowiednie służby - przypominają policjanci.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić