Sukces Kim Dzong Una. Został wywyższony przez rząd Korei Północnej

3

W grudniu minie 10. rocznica objęcia przez Kim Dzong Una władzy w Korei Północnej. Wiele wskazuje na to, że to nie jedyny powód do radości, jaki ma Najwyższy Przywódca. Już teraz otrzymał tytuł, który przed Kimem nosili jego ojciec i dziadek.

Sukces Kim Dzong Una. Został wywyższony przez rząd Korei Północnej
Kim Dzong Un ma powód do radości. Otrzymał tytuł, który nosili poprzedni przywódcy Korei Północnej (YouTube)

The Korea Herald podaje, że pierwsze sygnały o planach koreańskiego rządu pojawiły się w "Rodong Sinmun". W tym północnokoreańskim magazynie wydrukowano artykuł, w którym Kim Dzong Un po raz pierwszy został określony jako "suryong" – to sformułowanie oznacza "wielkiego lidera".

Kim Dzong Un zostanie uhonorowany przez rząd Korei Północnej?

Dotychczas mianem "suryong" określano jedynie poprzednich przywódców Korei Pónocnej, czyli ojca i dziadka Kim Dzong Una. Według ustaleń KBS World podobne posunięcie świadczy o chęci podniesienia statusu obecnego lidera kraju w oczach społeczeństwa.

To potwierdza podejrzenia, że Kim Dzong Un osiągnął status równy zmarłym przywódcom – podkreślił profesor Kwak Gil-sup z Uniwersytetu Kookmin (The Korea Herald).
Zobacz także: Zobacz też: Kim schudł 20 kg. "Te doniesienia są wątpliwe"

Profesor Kwak Gil-sup zwrócił również uwagę, że rząd Korei Północnej dąży do stworzenia nowej ideologii. W jej centrum zostanie postawiony właśnie Kim Dzong Un. Naukowiec uważa, że jeszcze do niedawna obecny przywódca kraju nie próbował w prowadzić w kraju odrębnego systemu przekonań, lecz opierał się na tym, co wypracowali jego poprzednicy.

Ponieważ Kim Dzong Un odziedziczył władzę jako przedstawiciel trzeciego pokolenia liderów, nie ma innego wyjścia niż poszukiwanie własnej drogi i wyróżnienie się, zamiast opieranie się na dziedzictwie przodków – dowodził Kwak Gil-sup (The Korea Herald).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić