Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

W krótkich spodenkach na Halę Skrzyczeńską. Akcja ratunkowa GOPR

24
Podziel się:

Tylko w miniony weekend ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przeprowadzili w sumie 16 wypraw i akcji ratunkowych, podczas których udzielono pomocy 26 osobom - informują goprowcy.

W krótkich spodenkach na Halę Skrzyczeńską. Akcja ratunkowa GOPR
Tylko w miniony weekend ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przeprowadzili w sumie 16 wypraw i akcji ratunkowych. (Facebook)

W niedzielę po południu ratownicy dyżurni z Hali Skrzyczeńskiej dostali informacje o wychłodzonym turyście, który znajdował się na zielonym szlaku pomiędzy Malinowską Skałą a Zielonym Kopcem. Ratownicy ruszyli mu na pomoc.

Kiedy dwóch ratowników dotarło do mężczyzny, był on już bardzo wychłodzony i wyczerpany. Goprowcy zabezpieczyli go termicznie. Po chwili dotarli kolejni ratownicy. Turystę przetransportowano do centrali ratowników w Szczyrk.

W niedługim czasie na miejsce dotarli kolejni ratownicy GOPR, którzy w noszach SKED przetransportowali mężczyznę do miejsca, gdzie mogli dojechać ratownicy na skuterach śnieżnych. Turysta został przetransportowany na Przełęcz Salmopolską, a następnie karetką GOPR do CSR Szczyrk - czytamy na profilu GOPR Beskidy.

Goprowcy podkreślają, że turysta miał nieodpowiedni strój, który ponownie mógł być przyczyną tragedii.

Nieodpowiedni ubiór (w tym krótkie spodnie) ponownie mógł stać się przyczyną tragedii w górach - piszą ratownicy.

Tylko w miniony weekend, który był jednym z najzimniejszych tej zimy ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przeprowadzili w sumie 16 wypraw i akcji ratunkowych w rejonie m.in. Skrzycznego, Babiej Góry, Baraniej Góry, Pilska oraz Hali Lipowskiej. Pomocy udzielono 26 osobom.

Zobacz także: Tragedia w Jakucji. Mężczyzna zamarzł pośrodku pustkowia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
obserw
2 lata temu
Chaotyczny ten artykuł: Najpierw "turystę przetransportowano do centrali ratowników w Szczyrk, a potem": "W niedługim czasie na miejsce dotarli kolejni ratownicy GOPR, którzy w noszach SKED przetransportowali mężczyznę do miejsca, gdzie mogli dojechać ratownicy na skuterach śnieżnych. Turysta został przetransportowany na Przełęcz Salmopolską, a następnie karetką GOPR do CSR Szczyrk".
Jan
2 lata temu
myślę że tym turystom co postanowili zdobywać góry bez ubrań to Ratownicy nie powinni przeszkadzać, i jak zadzwonią po pomoc powinni ich wspierać słowami np: "dasz rady, jesteś zwycięzcą" a nie od razu jechać po nich i zwozić na dół psując wszystko, tyle trudu i na nic, a kilka godzin w te czy w te w chłodnym miejscu im nic nie zrobi, przecież to twardziele...zresztą w dzisiejszych czasach mogą im w razie czego udzielić w każdej chwili jakiejś teleporady, to też nowoczesność, tak jak górskie wędrówki w stringach...
Himalaista
2 lata temu
Ja wybieram się w przyszłym tygodniu w krótkich spodenkach na K2, mam nadzieję że trafię w okno pogodowe...trzymajcie kciuki...
gosc
2 lata temu
Jak zapłaci za akcję ratunkową to może zmądzeje, choć takie elementy to powinny mieć odbierane prawa wyborcze (dla dobra społeczeństwa).
Adela
2 lata temu
takich idiotów,po odratowaniu,obciążyć kosztami ratowania!
atha
2 lata temu
Może czas wprowadzić środek karny w postaci podania do publicznej wiadomości wizerunku tych, co robią szkodliwe rzeczy z czytej głupoty/egocentryzmu. Czyli cofanie korytarzem życia, napastowanie przypadkowych ludzi na ulicach, doprowadzanie do narażenia zdrowia i życia innych ludzi lub spowodowanie akcji ratunkowej czymś, czo nie było wypadkiem losowym a konsekwencje były łatwe do przewidzenia. I taka galeria wstydu do wglądu dla wszystkich przez rok.
Haste
2 lata temu
brawo, najlepsze w tym jest to, że taki człowiek może iść na wybory, również w spodenkach...
janek
2 lata temu
a może selekcja naturalna
kisi
2 lata temu
Tak to jest jak ciepluchy rzucają się na głęboką wodę bo nastała nowa moda..
Piotr
2 lata temu
te morsowania to jakaś nowa choroba Polaków , sam kiedyś morsowałem ale po tym co się teraz dzieje to mi ochota przeszła bo gdzie bym nie poszedł szczególne w niedzielę to zaraz widzę ognisko i dziesiątki lub setki morsujących , do tego te szaleństwo "górskiego morsowania" czyli wchodzenia prawie nago na jakąś górę ; totalne kretyństwo ; nie wystraczy komuś się rozebrać na śniegu i 10 minut pobiegać ? Nie jest normalnym iść 2-3 godziny w krótkich spodenkach na śniegu czasami w zamieć ; to wsyztko jest jakąś chorą reakcją psychologiczną na te zamknięcie , kagańce , straszenie covidem ; ludziom odbija
Ares
2 lata temu
GOPR robi za szatniarza dowozi ubrania myślącym inaczej .A wystarczyłoby żeby myślący inaczej pokrył koszty akcji ratunkowej .
Poprostu
2 lata temu
bezpośrednio z trasy powinien zostać odtransportowany do najbliższego psychiatryka, gdzie powinno zostać wdrożone obowiązkowe leczenie z tego powodu, że zagraża sobie i otoczeniu niestety i generuje całkowicie zbyteczne i nieuzasadnione koszty społeczne
Tom
2 lata temu
Nowa moda:) morsowanie górskie-w krótkich gaciach a potem:RATUNKU!!!
Casandra
2 lata temu
A teraz faktura za całą akcje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić