Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

W krótkich spodenkach na Halę Skrzyczeńską. Akcja ratunkowa GOPR

24
Podziel się

Tylko w miniony weekend ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przeprowadzili w sumie 16 wypraw i akcji ratunkowych, podczas których udzielono pomocy 26 osobom - informują goprowcy.

W krótkich spodenkach na Halę Skrzyczeńską. Akcja ratunkowa GOPR
Tylko w miniony weekend ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przeprowadzili w sumie 16 wypraw i akcji ratunkowych. (Facebook)
bEUmMlYR

W niedzielę po południu ratownicy dyżurni z Hali Skrzyczeńskiej dostali informacje o wychłodzonym turyście, który znajdował się na zielonym szlaku pomiędzy Malinowską Skałą a Zielonym Kopcem. Ratownicy ruszyli mu na pomoc.

Kiedy dwóch ratowników dotarło do mężczyzny, był on już bardzo wychłodzony i wyczerpany. Goprowcy zabezpieczyli go termicznie. Po chwili dotarli kolejni ratownicy. Turystę przetransportowano do centrali ratowników w Szczyrk.

bEUmMlYT
W niedługim czasie na miejsce dotarli kolejni ratownicy GOPR, którzy w noszach SKED przetransportowali mężczyznę do miejsca, gdzie mogli dojechać ratownicy na skuterach śnieżnych. Turysta został przetransportowany na Przełęcz Salmopolską, a następnie karetką GOPR do CSR Szczyrk - czytamy na profilu GOPR Beskidy.

Goprowcy podkreślają, że turysta miał nieodpowiedni strój, który ponownie mógł być przyczyną tragedii.

bEUmMlYZ
Nieodpowiedni ubiór (w tym krótkie spodnie) ponownie mógł stać się przyczyną tragedii w górach - piszą ratownicy.

Tylko w miniony weekend, który był jednym z najzimniejszych tej zimy ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przeprowadzili w sumie 16 wypraw i akcji ratunkowych w rejonie m.in. Skrzycznego, Babiej Góry, Baraniej Góry, Pilska oraz Hali Lipowskiej. Pomocy udzielono 26 osobom.

Zobacz także: Tragedia w Jakucji. Mężczyzna zamarzł pośrodku pustkowia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUmMlZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
obserw
11 miesięcy temu
Chaotyczny ten artykuł: Najpierw "turystę przetransportowano do centrali ratowników w Szczyrk, a potem": "W niedługim czasie na miejsce dotarli kolejni ratownicy GOPR, którzy w noszach SKED przetransportowali mężczyznę do miejsca, gdzie mogli dojechać ratownicy na skuterach śnieżnych. Turysta został przetransportowany na Przełęcz Salmopolską, a następnie karetką GOPR do CSR Szczyrk".
Jan
11 miesięcy temu
myślę że tym turystom co postanowili zdobywać góry bez ubrań to Ratownicy nie powinni przeszkadzać, i jak zadzwonią po pomoc powinni ich wspierać słowami np: "dasz rady, jesteś zwycięzcą" a nie od razu jechać po nich i zwozić na dół psując wszystko, tyle trudu i na nic, a kilka godzin w te czy w te w chłodnym miejscu im nic nie zrobi, przecież to twardziele...zresztą w dzisiejszych czasach mogą im w razie czego udzielić w każdej chwili jakiejś teleporady, to też nowoczesność, tak jak górskie wędrówki w stringach...
Himalaista
11 miesięcy temu
Ja wybieram się w przyszłym tygodniu w krótkich spodenkach na K2, mam nadzieję że trafię w okno pogodowe...trzymajcie kciuki...
bEUmMlZv
gosc
11 miesięcy temu
Jak zapłaci za akcję ratunkową to może zmądzeje, choć takie elementy to powinny mieć odbierane prawa wyborcze (dla dobra społeczeństwa).
Adela
11 miesięcy temu
takich idiotów,po odratowaniu,obciążyć kosztami ratowania!
atha
11 miesięcy temu
Może czas wprowadzić środek karny w postaci podania do publicznej wiadomości wizerunku tych, co robią szkodliwe rzeczy z czytej głupoty/egocentryzmu. Czyli cofanie korytarzem życia, napastowanie przypadkowych ludzi na ulicach, doprowadzanie do narażenia zdrowia i życia innych ludzi lub spowodowanie akcji ratunkowej czymś, czo nie było wypadkiem losowym a konsekwencje były łatwe do przewidzenia. I taka galeria wstydu do wglądu dla wszystkich przez rok.
Haste
11 miesięcy temu
brawo, najlepsze w tym jest to, że taki człowiek może iść na wybory, również w spodenkach...
janek
11 miesięcy temu
a może selekcja naturalna
kisi
11 miesięcy temu
Tak to jest jak ciepluchy rzucają się na głęboką wodę bo nastała nowa moda..
Piotr
11 miesięcy temu
te morsowania to jakaś nowa choroba Polaków , sam kiedyś morsowałem ale po tym co się teraz dzieje to mi ochota przeszła bo gdzie bym nie poszedł szczególne w niedzielę to zaraz widzę ognisko i dziesiątki lub setki morsujących , do tego te szaleństwo "górskiego morsowania" czyli wchodzenia prawie nago na jakąś górę ; totalne kretyństwo ; nie wystraczy komuś się rozebrać na śniegu i 10 minut pobiegać ? Nie jest normalnym iść 2-3 godziny w krótkich spodenkach na śniegu czasami w zamieć ; to wsyztko jest jakąś chorą reakcją psychologiczną na te zamknięcie , kagańce , straszenie covidem ; ludziom odbija
Ares
11 miesięcy temu
GOPR robi za szatniarza dowozi ubrania myślącym inaczej .A wystarczyłoby żeby myślący inaczej pokrył koszty akcji ratunkowej .
Poprostu
11 miesięcy temu
bezpośrednio z trasy powinien zostać odtransportowany do najbliższego psychiatryka, gdzie powinno zostać wdrożone obowiązkowe leczenie z tego powodu, że zagraża sobie i otoczeniu niestety i generuje całkowicie zbyteczne i nieuzasadnione koszty społeczne
Tom
11 miesięcy temu
Nowa moda:) morsowanie górskie-w krótkich gaciach a potem:RATUNKU!!!
bEUmMlZn
Casandra
11 miesięcy temu
A teraz faktura za całą akcje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić