W PiS wciąż wierzą. "Jestem przekonany"

48

W poniedziałek (27 listopada) Mateusz Morawiecki po raz kolejny został ogłoszony szefem rządu. Większość jest pewna, że jego nowy gabinet przetrwa tylko dwa tygodnie. Człowiek Jarosława Kaczyńskiego wierzy w inny scenariusz.

W PiS wciąż wierzą. "Jestem przekonany"
W PiS wciąż wierzą. "Jestem przekonany" (Facebook)

Najprawdopodobniej grudzień będzie ostatnim miesiącem rządów Prawa i Sprawiedliwości. Po wyborach parlamentarnych stało się jasne, że partia Jarosława Kaczyńskiego nie ma żadnych szans na zdobycie większości w Sejmie. Mimo to 27 listopada na premiera ponownie powołany został Mateusz Morawiecki.

Są tacy politycy PiS, którzy wierzą w to, że gabinet Morawieckiego uda się utrzymać. W tym gronie znajduje się choćby Michał Moskal. "Super Express" spostrzega, że to "najważniejszy człowiek Jarosława Kaczyńskiego", jego były szef gabinetu politycznego i dyrektor biura prezydialnego PiS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pisowskie rachuby zawiodą? Wskazał drugą stronę gry na czas

"SE" zapytał Moskala o rozliczenia powyborcze. Zareagował on wielkim zdziwieniem.

Jakie rozliczenia? Wygraliśmy wybory, jaka partia zrobiła lepszy wynik od nas? Jaka partia na większy klub? - zapytał współpracownik Jarosława Kaczyńskiego.

Rząd Mateusza Morawieckiego przetrwa? On w to wierzy

Michał Moskal wierzy w to, że rząd Mateusza Morawieckiego przetrwa dłużej niż dwa tygodnie. - To się jeszcze okaże, kupa czasu przed nami, jestem przekonany, że są parlamentarzyści - również poza PiS - którzy wierzą w program, który przedstawiam - podkreślił, cytowany przez "SE".

Jestem przekonany, że program, który prezentował premier Morawiecki, to program, który łączy - podsumował.

Jak widać, przynajmniej na potrzeby rozmów z mediami, humory dopisują. Czy tak samo będzie za dwa tygodnie?

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić