Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska
|
aktualizacja

W Rosji aresztowano kapłana Latającego Potwora Spaghetti. Krytykował wojnę z Ukrainą

Podziel się:

Sąd w Niżnym Nowogrodzie zadecydował o umieszczeniu w areszcie pastafarianina Aleksieja Onoszkina. Kapłana wyznania Latającego Potwora Spaghetti oskarżono o opublikowanie w internecie nieprawdziwej informacji o zbombardowaniu Teatru Dramatycznego w Mariupolu przez rosyjskie lotnictwo.

W Rosji aresztowano kapłana Latającego Potwora Spaghetti. Krytykował wojnę z Ukrainą
Kapłan (Instagram, ninoschkin_52)

Aleksiej Onoszkin sam o sobie mówi, że jest duchownym Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Ostatnio sąd w Niżnym Nowogradzie uznał, że należy go aresztować, ponieważ kapłan rozpowszechniał w internecie nieprawdziwe informacje.

Mężczyzna pisał, że rosyjskie lotnictwo zbombardowało Teatr Dramatyczny w Mariupolu, jak podaje "Belsat.eu". Oficjalnie nic takiego się nie wydarzyło.

O sprawie karnej Onoszkina poinformował adwokat Paweł Czykow. Jego zdaniem w Rosji wszczęto do tej pory 85 spraw karnych z artykułu o dezinformacji na temat rosyjskich działań na Ukrainie. Jak do tej pory zatrzymano 26 oskarżonych, z czego 24 uciekło z kraju.

Władimir Putin podpisał tak zwane "prawo o fejkach na temat rosyjskiej armii" już w marcu. Za podważanie autorytetu Sił Zbrojnych grozi grzywna w wysokości do 50 tysięcy rubli (3 900 złotych). Za wzywanie do udziału w wiecu grozi do 100 tysięcy rubli kary (7 800 złotych).

Pastafarianizm zgodnie jest zaliczany przez religioznawców do parodii religii. Został on wymyślony przez amerykańskiego fizyka Bobby'ego Hendersona na znak protestu przeciwko wprowadzeniu do szkół kreatywizmu jako alternatywy ewolucjonizmu.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić