W Rosji burza. "Pałac Putina" zniknął z map

171

Fundacja Aleksieja Nawalnego opublikowała film, na którym został zaprezentowany słynny już pałac w Gelendżyku, który ma należeć do Władimira Putina. Po publikacji informacja o tym, gdzie się dokładnie znajduje, została usunięta z map internetowych w Rosji.

W Rosji burza. "Pałac Putina" zniknął z map
Pałac Władimira Putina nad Morzem Czarnym (YouTube)

Zgodnie z ustaleniami członków Fundacji Walki z Korupcją, sama budowa "pałacu Putina" kosztowała 100 mld rubli (ok. 5 mld złotych). Domownicy mają do dyspozycji takie udogodnienia, jak prywatne kino, teatr, siłownie, baseny czy kasyno. Nie oszczędzano również na wyposażeniu, a niektóre meble są warte w przeliczeniu nawet po kilkaset tysięcy złotych.

Władimir Putin ukrywa lokalizację swojego pałacu w Gelendżyku

Putin zaprzecza, aby miał cokolwiek wspólnego z pałacem. Lokalizacja pałacu zniknęła tymczasem z rosyjskich stron i wyszukiwarek internetowych.

Pałac w Gelendżyku wciąż jest za to widoczny za pośrednictwem Google Maps. Powód przestawił rzecznik Federalnej Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FBS). Jak wynika z ustaleń rosyjskich służb specjalnych, pałacem zainteresował się wywiad ościennych państw.

Zaobserwowaliśmy wzmożoną aktywność wywiadowczą licznych państw sąsiednich, w tym państw należących do bloku NATO – podało FBS w oświadczeniu dla mediów.
Zobacz także: Zobacz też: Protesty po zatrzymaniu Nawalnego. Rosyjskie służby w akcji
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić